Z exministra Vojtěcha se stal „rodinný krbař“: Usedá za klimpr a dodává lidem vzpruhu

„Jeden z nejslušnějších ministrů“, tak často veřejnost označuje exministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Politik, právník a bývalý finalista Superstar se zapsal do paměti právě jeho slušným a vstřícným vystupováním. Vždy se snažil najít konsensus, jak sám uvedl v Show Jana Krause. Jsou to dva měsíce, kdy přenechal „žezlo“ svému nástupci profesorovi Prymulovi, který na resortu po měsíci působení také skončil. Byl odvolán za nedodržování opatření, když se s Jaroslavem Faltýnkem potkal i přes vládní zákaz v restauraci a bez roušky.  Redakci Vysokáhra.cz zajímalo, jak se Vojtěchovi po éře ministrování daří.

Je vidět na první pohled, že Vojtěch si období klidu náležitě užívá. Chvíli po své rezignaci navštívil i Show Jana Krause nebo Limuzínu s Mírou Hejdou, kde působil uvolněně a vyspale. Z jeho facebookových stránek si nelze nevšimnout, že politik mimo jiné opečovává i svůj rodinný krb.

Jsme silný národ. Krizi zvládneme. 
K příležitosti státního svátku 28.října pak Vojtěch vyjádřil občanům podporu a vybídl je k zodpovědnému chování. „Za normálních okolností bychom se dnes asi setkávali s přáteli a rodinou, možná šli do restaurace na dobré jídlo nebo se účastnili nejrůznějších akcí. My však nejsme v normální situaci, čelíme vážné epidemii a ze všeho nejdůležitější je teď chránit sebe a své blízké. Otevřete si knížku, pusťte si film, něco dobrého si uvařte. Možná je konečně čas i na nejrůznější domácí úkoly, které neustále odkládáme. Užívejte si domova a pohody. S rodinou si zavolejte. Snažte se udržet si dobrou náladu. Běžte na procházku do přírody, zaběhejte si. Nebo si třeba zahrajte na piano, jako já“, napsal exministr na Twitteru a dodal, že lze udržovat kontakty na dálku.
Podle něj je státní svátek symbolickým dnem. „Naše zem již čelila řadě výzev. Díky odvaze a úsilí našich předků si můžeme každý rok 28. října připomenout vznik samostatného československého státu, který dal základy České republice. Jsme silný národ. A já nepochybuji, že jako mnohokrát v minulosti, i tentokrát tuto krizi zvládneme“, rozloučil se Vojtěch a od klavíru všem popřál mnoho sil. S příspěvkem totiž sdílel fotku sebe s tímto hudebním nástrojem.
Exministr se věnuje rodině a své ženě

Je vidět, že bývalý člen Babišova kabinetu se snaží vynahradit své manželce dobu vysokého nasazení. „Přesně před rokem 19.10.2019 mi moje úžasná žena Olga řekla své ano. Moc jsme si náš první rok v manželství kvůli mé práci neužili. Slíbili jsme si, že si ho v roce druhém vynahradíme. Děkuji za to, že Tě mám!“, uvedl Vojtěch emotivně na facebooku k prvnímu výročí svatby a sdílel společnou fotku. Už dříve totiž uvedl, že manželka nebyla příliš nadšená z jeho nadměrné pracovní vytíženosti.

V Poslanecké sněmovně načetl první poslanecký návrh zákona

Vojtěch i když už není šéfem resortu zdravotnictví, stále mu záleží na vývoji epidemie v České republice.Prostřednictvím sociálních sítí také apeluje na občany, ať se snaží zůstat doma a chrání se. „Víkend strávený doma s knížkou a těmi nejbližšími. V posledních třech letech to pro mě byly opravdu vzácné chvíle. Moc si je teď užívám. Doufám, že jste měli volné dny podobné. Epidemiologická situace to vyžaduje. Moc prosím, odložme naše aktivity a buďme teď co nejvíce doma. Společně tak můžeme šíření epidemie zpomalit“, apeluje na Facebooku také poslanec.

V říjnu exministr také veřejnosti informoval o své práci v poslanecké sněmovně. „Načetl jsem svůj první poslanecký návrh zákona. Pokračuji v práci, kterou jsem začal na Ministerstvu zdravotnictví”, napsal motivovaně Vojtěch na facebooku chvíli po té, co rezignoval. Dodal, že novela zvýší počet posudkových lékařů a usnadní vstup lékařů s dlouholetou praxí do oboru hygiena a epidemiologie. „Podpoříme tak zájem o tuto nesmírně důležitou oblast a do budoucna personálně posílíme krajské hygienické stanice“, pokračoval a dodal, že v roli poslance budu prosazovat všechny započaté legislativní změny, které jsme s kolegy na ministerstvu připravili. „A není jich málo“, ukončil Vojtěch.

Politik totiž po složení funkce ministra zdravotnictví zůstává dál poslancem a věnuje se tak práci v dolní komoře Parlamentu.