Nový ministr Blatný ještě nedávno chtěl Babišovo hlavu, teď je v jeho vládě!

Přerod na ministerstvu zdravotnictví dokonán. Novým šéfem klíčového resortu se stal Jan Blatný, kterého v Lánech jmenoval prezident Miloš Zeman. Podle Blatného musíme změnit vnímání celé situace a náladu ve společnosti ze strachu v respekt. Zajímavostí ale je, že padesátiletý hematolog ještě před dvěma lety signoval protibabišovskou petici požadující jeho odvolání, a nyní do Babišova kabinetu usedá jako nový člen. Na rozpor v myšlenkových  pochodech uznávaného odborníka upozornil server Reflex.cz.

Jméno Blatného a jeho manželky Dany je uvedeno pod peticí „Chvilka pro rezignaci“. Tu spustila v únoru 2018 iniciativa Milion chvilek pro demokracii. „My, níže podepsaní, pokládáme za nepřijatelné, aby 71 let po komunistickém puči a 30 let po sametové revoluci byl premiérem naší země trestně stíhaný člověk, vedený jako agent StB. Nebudeme dělat, že je to normální. Chceme, aby se Andrej Babiš vzdal funkce!“ stojí v petici, kterou do dnešního dne podepsalo více než 438 tisíc lidí.

Jan Blatný i Dana Blatná jsou zde uvedeni plnými jmény i s profesí a bydlištěm, někteří signatáři totiž svoji identitu nechtěli zveřejňovat.  „Jan Blatný, Jinačovice, lékař,“ má mezi petenty pořadové číslo 213 613. Dana Blatná, OSVČ se stejným bydlištěm, je k dohledání o osm míst dříve.

„Z informací na webových stránkách petice je možné vyčíst, že manželé Blatní přibyli mezi signatáře v druhé polovině března 2018. Dvě stě deset tisíc podpisů se nashromáždilo do 17. března, o deset tisíc víc jich bylo 19. března 2018. Lékaři patří mezi petenty k šesté nejpočetnější profesní skupině – Babišův odchod jich tímto způsobem požaduje 6 623. Osoby samostatně výdělečně činné jsou s počtem 27 212 dokonce na druhém místě statistik“, rekapituluje výsledky bádání redaktor serveru Reflex.cz s tím, že Blatný na dotaz redakce nereagoval.

Blatný se ujímá resortu. Slovo „přitvrdit“ od něj prý neuslyšíme

Zdá se, že klíčový šéf kabinetu, povede spíše jemnější strategii. Podle svých slov současná opatření tak, jak jsou nastavená, nebude nutné s největší pravděpodobností třeba zásadně zpřísňovat. Také uvedl, že slovo „přitvrdit“ z jeho úst neuslyšíme.

Nový ministr také dodal, že hodlá nadále spolupracovat s odcházejícím ministrem Prymulou.. „Pan profesor Prymula je skvělý odborník a perfektní epidemiolog a byl bych bláhový, kdybych nechtěl jeho expertizy využít,“ uvedl Blatný. Chce se s Prymulou sejít hned po tiskové konferenci a mluvit s ním o tom, jak bude jejich spolupráce dále fungovat.