Střelba do vlastních řad: Oranžový poslanec tepe poštu, za to že posílá roušky originálně nezabalené

zdroj fcb Václav Votava
zdroj fcb Václav Votava

Jak informovala v pátek na Twitteru Česká pošta, začala s distribucí roušek a respirátorů, což dokládají  přiložené obrázky z třídírny. To by nebylo, aby si veřejnost nenašla připomínky. Kupříkladu vládní poslanec Václav Votava se diví, že roušky nejsou zabalené v originálních obalech. 

„Dnes a zítra obálkujeme roušky a respirátory. Největší třídírny jedou nonstop. Největší nápor je tradičně v pražských Malešicích, kde se kompletuje třetina všech ochranných pomůcek. Po tři miliony lidí 60+ bude připraveno 15M roušek a 3M respirátorů“, napsala  na Twitteru Česká pošta a přidala fotky z třídírny.

Veřejnost na příspěvku, který sdílel i ministr vnitra  Jan Hamáček nenechala nit suchou. „Takže když si teď objednám něco z Alzy, přijde to kdy? V říjnu? Až se rozvezou předvolební milodary?“, reagoval pod příspěvkem ironicky jeden z uživatelů. Pobouření projevil i poslanec Václav Votava (ČSSD). „Posílat roušky a respirátor nezabalené v originálních uzavřených plastových obalech – to se mi snad jenom zdá!“, nestačí se divit politik. Kritika je o to jízlivější, že pošta spadá pod ministerstvo vnitra řízené socialistou Janem Hamáčkem.

Česká pošta již začala s distribucí roušek a respirátorů, které vláda že uvolnila pro seniory nad šedesát let. Celkem tak největší státní zaměstnavatel rozešle tři miliony respirátorů FFP 2 a patnáct milionů roušek. Na jednoho seniora tak vychází jeden respirátor a pět roušek.

„Jako tvl. Rozbalit sterilní obal, přebalit do nesterilního, v nesterilním prostoru, nesterilními pracovníky. To chtělo určitě celý štáb tohle vymyslet“, tepe Českou poštu další z diskutujících na sociální síti.

Distribuce ochranných pomůcek proti šíření koronaviru začne v pondělí. Většinu ze zhruba tří milionů zásilek by pak měli poštovní doručovatelé donést lidem během tří dnů.

Není to poprvé co poslanec ČSSD kope do svých řad. Proslulý tím byl například Jaroslav Foldyna (dříve ČSSD), který kritizoval své stranické kolegy například v „kauze“ hlasování o žalobě na hlavu státu. Stranu nakonec v únoru letošního roku opustil.

Autor: ps