Vondroušová zaválela. Místní tenisovou hvězdu tenisu Naomi Osaka v zápase doslova rozdrtila

Vondroušová zaválela. Místní tenisovou hvězdu tenisu Naomi Osaka v zápase doslova rozdrtila

Tak tohle nikdo nečekal. Česká tenistka Markéta Vondroušová porazila jednu z největších tenisových hvězd na světě. Japonskou tenistku doslova rozdrtila.

I přes negativní reakce fanoušků, kteří s jejím odjezdem do Tokia nesouhlasili předvedla neskutečný výkon. Japonku Naomi Osaku Vondroušová porazila 6:1 a 6:4. Dva a dvacetiletá nadějná tenistka tak postoupila do čtvrt finále, kde se utká buď se Španělkou Paulou Badosaovovou nebo s Argentinkou Nadiou Podorosokou.

Zápas pro Osaku nezačal vůbec dobře. Vondroušová ji hned v úvodním gamu sebrala podání pak odvrátila dva brejkboly a zvýšila až na 4:0. Čtyřnásobná grandslamová vítězka, která v pátek v Tokiu zapálila olympijský oheň, často kazila a občas na dvorci působila až bezradně, protože sokolovská rodačka jí skoro každý míček dokázala vrátit.

Program olympijského tenisového turnaje dnes zbrzdil déšť. Kvůli nepříznivému počasí se v areálu Ariake hraje jen na centrálním kurtu pod zataženou střechou, ostatní zápasy včetně duelů Barbory Krejčíkové a Tomáše Macháče byly záhy přerušeny.

Vondroušové držíme v dalších zápase všechny palce.

Zdroj ČTK