Srpen bude plný změn. Vláda bude opět rozvolňovat. Jak to bude vypadat v zoo, nebo na koncertech?

Srpen bude plný změn. Vláda bude opět rozvolňovat

Protože se počet nakažených stále snižuje, rozhodla se vláda vydat nová opatření, která mají začít platit už od srpna. Čeho se týkají a co všechno se změní? 

Mnoho změn čeká koncerty, koupaliště, sportovní akce, nebo také zoologické zahrady. Novinářům nové podmínky zdělil Adam Vojtěch při tiskové konferenci.

Koncerty

Pořadatelé festivalů a koncertů mohou slavit. Od prvního srpna jejich akce může bezpečně navštívit až 7000 lidí. Původně vláda schvalovala jen 5000. Pokud by se jednalo o akce uvnitř budovy, zvedla vláda počet účastníků z původních 2000 na 3000. Podmínkou pro vstup na akci je negativní test, nebo očkování.

Koupaliště a aquaparky

O 1. srpna nebudou muset aquaparky hlídat kapacitu a obsazenost, protože žádné omezení pro návštěvu platit nebude. Nyní ji mohou naplnit pouze ze 75 %, ale srpnové rozvolňování umožní naplnit kapacitu neomezeně. Do bazénů a na koupaliště budou mít podle Vojtěcha nadále přístup jen lidé, kteří jsou očkovaní, v posledních 180 dnech prodělali nemoc covid-19 nebo se nechali otestovat antigenním, případně PCR testem.

Kultura a zoologické zahrady

Výstavy a jiné podobné akce, které se konají uvnitř budov také nebudou muset hlídat kapacitu návštěvníků na čtvereční metry. Při prohlídkách na zámcích a hradech se nebude vyžadovat potvrzení o bezinfekčnosti, pokud bude na prohlídce méně než 20 lidí. Stejné opatření bude probíhat i v zoologických zahradách.

Zdroj: seznam zpravy