Jak by to vypadalo, pokud by Piráti vyhráli volby? Ivan Bartoš promluvil o migrantech

Jak by to vypadalo, pokud by Piráti vyhráli volby? Ivan Bartoš promluvil o migrantech

O Pirátech se momentálně píše hodně. Velkou pozornost si získali u konspirátorů, a tak se na ně v hlubinách internetu množí jeden hoax a dezinformace za druhou. Nejpalčivějším tématem je u Pirátů jednoznačně migrace. Dezinformační články informují, že Piráti chtějí přijímat migranty. Jak je to doopravdy a jak to bude vypadat, pokud Piráti volby opravdu vyhrají?

Není to tak dávno, co Piráti podali žalobu na Andreje Babiše. Ten tvrdil, že Piráti chtějí lidem zdaňovat přebytečné metry bytů a nastěhovat jim do domácností migranty. Nic z toho samozřejmě nebyla pravda. Předseda strany Ivan Bartoš chtěl celou věc řešit mimosoudně. To ale Babiš odmítl. Vlna podobných lží a hoaxů se ale šířila dál. Ivan Bartoš to okomentoval následovně:

Piráti dlouhodobě odmítají povinné přerozdělovací kvóty. Naopak chceme prosazovat férové a hlavně efektivní opatření na celoevropské úrovni, které zajistí bezpečnost našich obyvatel a omezí nelegální migraci,“ vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz a pokračoval.

Téma migrace vyvolává mezi lidmi zcela pochopitelně vlnu strachu, nejistoty i zmatků. Toho zneužívají různí dezinformátoři včetně pana premiéra, kteří šíří o Pirátech lži, že sem chceme vozit migranty a stěhovat je českým rodinám do bytů. To je samozřejmě absurdní nesmysl, naopak hledáme řešení, jak nelegální migraci omezit, bojovat proti převaděčskému byznysu, zvýšit bezpečí našich obyvatel a zlepšit podmínky v nestabilních regionech,“ zdůraznil.

V polovině června Babiš uvedl, že se nemá za co omlouvat, Piráti to podle něj moc dobře vědí. Minulý týden premiér vydal elektronickou knihu s názvem Sdílejte, než to zakážou! Obsahuje také mimo vize obnovy Česka po koronavirové pandemii kritiku Pirátů.

Zdroj: Život v česku