Roušky ve všech vnitřních prostorech. Vojtěch otočil a hned to schytal. Ozval se i Babiš!

zdroj fcb Adam Vojtěch
zdroj fcb Adam Vojtěch

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ze dne na den v oblasti mimořádných opatření obrátil. Ve středu vyhlásil nošení roušek ve všech vnitřních prostorech a hned to schytal. Diskutující na Twitteru se do ministra okamžitě obuli.

„Kvůli zhoršující se epidemiologické situaci jsem dnes ráno svolal mimořádné jednání Centrálního řídícího týmu Chytré karantény. S odborníky jsme se shodli, že od zítra zavedeme povinnost nosit roušku ve vnitřních prostorách budov v celé ČR. Podrobnosti vydáme v průběhu dne“, napsal na Twitteru Vojtěch, načež se rozhořela vlna kritiky.

“Tak hlavně, že se vzkázalo opozici, ať s druhou vlnou nestraší – hlavně že jsme připravený. Vy jste fakt banda imbecilů, že takovou bych nedal dohromady, ani kdybych se snažil“, vypálil na Vojtěcha jeden z diskutujících.  Na druhou vlnu se ozval sám premiér, aby ji vyvrátil. „Druhá vlna nás netrápí, voliči, protože my jsme zrekonstruovali víc nemocnic, než máme postavených, takže jsme připraveni. Ukázaná platí. Lidi dělají kampaň a vědí, že mají chřipku, ale účelově to vydávají za koronavirus“, tvrdil Babiš v diskuzi. Na jeho odpověď se ale snesla výrazná vlna podivení. „Jak se dá zrekonstruovat víc nemocnic než je postavených? A jo, vy jste zvyklej makat na 130% že soudruhu Bureši“, diví se uživatel a naváží se silně do Babiše.

Od čtvrtka bude tedy v celém Česku povinnost nosit roušku ve vnitřních prostorách veřejných budov. Nová pravidla se tak mají vztahovat i na regiony, které jsou z hlediska semaforu, tedy epidemiologického ohrožení zcela bezproblémové. Opatření jsou reakcí na situaci, která v Česku panuje.

„Hlavně že to mají hoši pod kontrolou, jedno opatření nezačlo a druhé den poté, to muže jen vláda debilů“, reaguje na příspěvek Vojtěcha další diskutér. Ministr Vojtěch avizoval zpřísnění opatření pro celou republiku totiž v den, kdy začala platit nova pravidla pro nošení roušek v metropoli v Praze.

K zavedenému opatření má výtky i Jiří Zlatuška, děkan Fakulty informatiky MU proslulý svými barevnými kravatami a monology na školském výboru Sněmovny. “Zhoršila se ovšem situace epidemická. Zhoršení týkající se “epidemiologie” by vyžadovalo snad přidat ve vzdělávání či výzkumu, nikoli ale nosit roušky nebo zachovávat rozestupy. Epidemiologové nebo epidemiologie infekci nešíří. Epidemii však podporují nekompetentní politici“, tepal Zlatuška na Twitteru.