Vlastenecká hymna SPD sklidila posměch. Největší nakládačku dostal Petr Kolář

Vlastenecký hymna SPD sklidila posměch. Největší nakládačku dostal Petr Kolář

Není to tak dlouho, co světlo světa spatřila nová hymna politického hnutí SPD. Jak si tato vlastenecká píseň odstupem času vede a co na ni říká sám interpret Petr Kolář?

Psal se 15. červenec a světlo světla spatřila píseň, která mnohé nadzvedla ze židle. Písnička s rádoby vlasteneckým textem, který zněl jako z pomocné školy a s tuc tuc hudbou se představila jako oficiální hymna politické strany SPD. Tomio Okamura hrdě vypnul komentáře na Youtube a na svém oficiálním Facebookovém profilu pilně a vytrvale maže jakoukoliv kritiku. Což není žádná novinka, protože cenzuru má, tento politik, neustále ohánějící se svobodou slova, velmi rád.

Hymnu nazpíval český muzikálový zpěvák Petr Kolář a právě na něj se snesla největší vlna kritiky. Kolář byl z reakce posluchačů nejdřív zaskočený, ale vyjádřil se ke své spolupráci s Okamurovou SPD takto:

,,Lidi by si měli uvědomit, že jsem hudebník a nazpíval jsem písničku, která mě zaujala, je líbivá a ukazuje moji lásku k vlasti. Nejsem politik a s politikou nemám vůbec nic společného. SPD nebudu volit a nejsem její tváří,‘‘

Zpěvák sice odmítl být tváří strany, nicméně tou už se neoficiálně stal. SPD ho totiž propaguje kde se dá a rádo využívá jeho popularity ve svůj prospěch. Sám Kolář ji živě zpíval na srazu SPD a rozhodně to nevypadalo, jako politická nestrannost. Velmi trefně jeho jednání na Twitteru okomentovala herečka Iva Pazderková, která si rozhodně servítky nebrala:

,,Wow. Tohle nemůže myslet vážně. Lidi – Petr Kolář – by si měli uvědomit, že ,,nazpívat písničku“ pro politickou stranu (a ještě ji přímo na jejím meetingu zpívat živě), znamená té straně propůjčit tvář a vyjádřit podporu… Wow. Nevěřím, že sám tomuhle prohlášení věří. Wtf.“

[twitter name=“name“]

Jak se s další vlnou kritiky Kolář dál popere a kolik fanoušků díky podpoře této extrémistické strany sám ztratí?