Drsná kritika Českého atletického svazu. Mladičká běžkyně Barbora Malíková si servítky nebrala

Drsná kritika Českého atletického svazu. Mladičká běžkyně Barbora Malíková si servítky nebrala

„Nejsem hadr, se kterým můžete zametat a dělat si co chcete!“ prohlásila nadějná česká běžkyně na svém instagramovém účtu. Drsnou a ostrou kritiku atletického svazu rozhodně nešetřila a nutno dodat, že se ji ani není čemu divit. Co mladou běžkyni tak moc vytočilo do běla a jaké to pro ni bude mít následky?

 

Svět vrcholového sportu se na první pohled zdá být velmi férové místo, kde švindly a podvody nemají místo. Jak se ale ukazuje, ani zde není o šikanu a psychický tlak nouze. Velkou diskuzi na toto téma vyvolala před čtyřmi dny mladá běžkyně Barbora Malíková, která na adresu Českého atletického svazu ostrými slovy nešetřila. Vše popsala na svém Instagramovém profilu.

„Co je moc, to je příliš, podkopávat nohy si nenechám. Teď ten letitý hrnec překypěl, i když bublal už dýl. Myslela jsem si, že atletika je spravedlivý, krásný sport, kde politiky je poskromnu. Poslední dobou vnímám opak, atletika jako taková mě neskutečně naplňuje, ale cirkus okolo mi přijde větší a nenávistnější, i když mám úspěch (a nebo hlavně proto?),“ napsala.

[facebook]

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Barbora Malíková (@barbora_malikova)


Neváhala zkritizovat lidi, kteří se okolo atletiky pohybují a, dle ní, absolutně neberou ohledy na zdraví sportovců a nutí je podávat prvotřídní sportovní výkony i přes to, že se necítí dobře, nebo jsou zranění.

„Ti, co by měli mít radost, tak po vás chtějí hned víc a víc, přes zranění, přes mrtvoly. Stojíte si za svým? Slýcháváte automaticky pomluvy (…ne od sportovců a ano i hned poté, co jim přispějete stříbrnou plackou v individuální disciplíně na ME U23),“ vyprávěla. Kvůli tomu prý dostává nálepku „problémová“.

 

Dle informací se její instagramová stížnost řeší. Tisková mluvčí Atletického svazu Nikola Samková prozradila, že se zástupci svazu chystají s Malíkovou sejít a spor vyřešit.

 

Barbora Malíková je velmi nadaná mladá sportovkyně s velmi slibně rozjetou sportovní kariérou. Je držitelkou českého juniorského rekordu na 400 metrů a v roce 2020 na Mistrovství ČR v plzni také zvítězila v běhu na 400 metrů.

V roce 2017 byla v české anketě Atlet roku vyhlášena Objevem roku