V Karlových Varech začal filmový festival. Přijede i Johnny Depp

Karlovy Vary – V Karlových Varech to opět začalo žít filmem. Začal tam Mezinárodní filmový festival, který koná tradičně každý rok. Jen ten minulý musel být odložen. A to z důvodů pandemie.

Jednoznačně jedním z největších festivalových hvězd bude Johnny Depp. Ten na festival přiletí v jeho druhé půlce. Organizátoři uvedli, že na Deppovo potvrzení účasti čekali doslova na poslední chvíli.

Johnny Depp momentálně nemá příliš šťastné životní období. Po drsném rozvodu s manželkou, která ho obvinila z násilí, musel dokonce opustit natáčení Fantastických zvířat, na které se připravoval.

S festivalem je také úzce spjatý i moderátor Marek Eben, který jím každoročně provází a dělá rozhovory s V.I.P. hosty festivalu.

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je nejprestižnější filmový festival ve Střední Evropě. Řadí se do kategorie A, tudíž je stejně prestižní, jako je například festival v Cannes, nebo v Tokiu. Na pár dní se tak stane malé lázeňské městečko středobodem filmového průmyslu.
Prezidentem festivalu je herec Jiří Bartoška. Ten uvedl, že rozpočet na festival je 135 miliónů korun a „z toho stát přispívá 30 miliony, Karlovy Vary osmi miliony a kraj třemi miliony korun.“ Zbytek financí poskytují partneři, například firma ČEZ. Jedním z hlavních partnerů festivalu je pivovar Lobkowicz, který od roku 2015 vlastní čínská společnost CEFC. Pořádající společnost Film Servis Festival Karlovy Vary, kterou vlastní Bartoška, dosáhla v roce 2015 čistého zisku 7 milionů korun, Festival sponzorsky podporuje Česká zbrojovka, což vyvolalo kritiku a protesty některých filmových tvůrců, protože Česká zbrojovka v minulosti prodávala zbraně nedemokratickým režimům jako je nyní vládnoucí vojenská junta v Egyptě. Partnerem festivalu je také zbrojařský holding Czechoslovak Group, který vyváží vojenskou techniku i do Saúdské Arábie.