Únos, facka a vztek kvůli jedné fotce. I taková byla Olympiáda v Tokiu

Tokio – Letní olympijské hry jsou u konce a sportovci se vrací zpět do svých domovů. Kromě sportovních výkonů, přinesla Olympiáda i řadu neuvěřitelných příběhů a zážitků, které se na odehrály. S čím vším už bude Olympiáda v Tokiu navždy spojována?

Facka na povzbuzení

Lubomír Volný by to okomentoval následovně: dostaneš flákanec! Martyna Trajdosová, která zápasila na hrách v Judu, dostala před výkonem od svého trenéra pár facek. Rozhodně ne za trest. Spíš to vypadalo, že trenér, svou svěřenkyni propleskal na kuráž. Nejdříve s ní mohutně zatřásl a až potom ji vlepil facky z obou stran obličeje. Opravdu zajímavá technika.

„To je rituál. Udělal jen to, co jsem chtěla. Mělo mě to nabudit,“ vzkázala rodačka z polského Belchatowa. Jenže prohrála.  „Ty facky byly zřejmě málo tvrdé,“ dodala blondýnka s úsměvem, když zaznamenala, jaký rozruch těch pár sekund před jejím vstupem na tatami v Budokan aréně přineslo.

Tenista chtěl rozmlátit olympijské kruhy

Nervy na uzdě neudržel tenista Novak Djokovič. Ten byl velkým favoritem a mnozí mu předpovídali zlaté umístění. Djokovičovi se, bohužel, nevedlo. Nakonec neukořistil ani bronzovou medaili. Což ho neuvěřitelně dorazilo. Tenisovou raketu vzteky odhodil kamsi do dáli. Když mu byla vrácena, vzteky chtěl rozmlátit olympijské kruhy. Je s podivem, že za toto chování vyvázl bez trestu.

Únos

Nejvíce propáranou kauzou byl dozajista únos běloruské atletky Krysciny Cimanouské, která si dovolila zkritizovat běloruské trenéry za to, že ji nutí do disciplín, ve kterých ona sama nechce soutěžit. Došlo to tak daleko, že byla proti své vůli odvezena na letiště a měla být poslána zpět domů. Atletka zalarmovala policii. Nyní je jisté, že se do své vlasti jen tak nevrátí. Momentálně se nachází ve Varšavě kde dostala azyl a humanitární vízum