Kočner znovu před soudem. Z vazby měl posílat motáky

Bratislava – Kočner si to zase zavařil. Kontroverzní politik stanul v úterý znovu před soudem. Je podezřelý, že z vězení posílal motáky. Tedy tajné zprávy, kterými se pokoušel ovlivnit vyšetřování jedné ze svých kauz.

Kočner vinu okamžitě popřel. Soud předvolal svědka, který má dle všeho mnoho důkazů k tomu, aby politika označil za lháře.
Je to jen další hřebíček do jeho pomyslné rakve. Kočner si ve vězení už nyní odpykává trest za padělání směnek. Skrz falešné směnky měl z televize Markýza vylákat 69 milionů eur. Podezřelý byl i ze smrti novináře Jana Kuciaka, Vina mu však nebyla prokázána a on byl zproštěn obžaloby.

Někdejší šéf kontrarozvědky slovenské civilní tajné služby SIS a bývalý novinář Peter Tóth u soudu podle médií řekl, že od Kočnera prostřednictvím jeho advokáta dostával z vazby zmíněné motáky s různými instrukcemi. Ty se týkaly i zmíněné směnkové kauzy.

Soud rozhodl, že pokud se vina ohledně motáků prokáže, bude ho posuzovat jako podezření z křivé výpovědi a křivé přísahy, To Kočnerovi jeho trest mnohonásobně prodlouží.