U Moravce totální propadák, dohra s Bartošem na Twitteru. Babiš dal Moravcovi košem

Nedělní debakl Otázky Václava Moravce vs CNN Prima News má jasného poraženého. Václav Moravec opět jednoznačně pohořel. Pořad České televize Otázky Václava Moravce sliboval divákům duel mezi premiérem Andrejem Babišem (ANO) a předsedou Pirátů Ivanem Bartošem, byl z toho ale nakonec propadák. Babiš nedorazil a moderátor OVM exhiboval nad prázdnou židlí s cedulkou premiér. Šéf ANO dal totiž přednost nedělní Partii televize Prima, kde naopak probíhala ostrá, živá debata mezi ním a předsedou Senátu Vystrčilem (ODS). ČT tak odstrouhala a prázdnou židlí demonstrovala jen vlastní dramaturgickou chybu.

Moravec toto vydání pořadu nazval jako „Otázky z karantény“ a moderoval „debatu“ přes telemost, neboť se toho času nacházel kvůli hlavní hygieničce Rážové v karanténě. O debatě, natož konstruktivní, ale opravdu nemohlo být slov. Jediné co mohli diváci vidět, bylo pasování šéfa Pirátů do role „ortodoxního monologisty“.  Na mysl tane otázka, co si divák z nedělních OVM odnesl. Nic. Skutečnost, že si Česká televize nesehnala hosta, není jeho problém.

Andrej Babiš se k pozvánce do OVM nevyjádřil. Moravec v úvodu svého pořadu spotřeboval velké množství energie, než ze sebe vychrlil celou časovou osu, kdy a jak se redakce pokoušela premiéra ulovit.

Na Twitteru pak reagoval na matoucí příspěvek a vysvětlil, kam se v neděli chystá. „Zdravím, pane Šídlo. Budu na Primě. Chápu, že Vás CzechTV asi spletla, ale OVM jsme nepotvrdili.  O tom, kam jdu, rozhoduju sám, tak uvidíme, jestli bude v OVM prázdná židle“, napsal Babiš. Ano, Ústavní činitel rozhoduje o svém čase sám, to je pravda.

Zajímavou se stala i následná debata na Twitteru mezi premiérem a Ivanem Bartošem. Babiš vyzval Bartoše, ať se zastaví, pokud chce o něčem debatovat. „Zdravím, pane Bartoš, jestli se mnou chcete mluvit o zásadních ekonomických a zdravotních otázkách naší země, přijďte do strakovky, jste vždy vítán, stejně jako Zdeněk Hřib, který byl u mě už čtyřikrát, pokud si dobře pamatuju“, pobídl a popíchl Bartoše šéf ANO. Jenže s návrhem privátní debaty se předseda Pirátů opravdu nespokojil. „Když my Piráti preferujeme otevřenost místo her na schovávanou. Z veřejné debaty jak se mnou, tak se Zdeňkem Hřibem, jste zatím vždy vycouval. Odvážíte se diskutovat i před veřejností?“, pohotově kontroval Bartoš.