Topolánek k Babišovi: nemít milenku před sedmsedátkou je dost slabý úkaz morálky!

Zdroj fcb Andrej Babiš
Zdroj fcb Andrej Babiš

Premiér Andrej Babiš (ANO) opět nadzvedl politiky ze židle. Tentokrát je vyprovokoval tím, že sám sebe považuje za morálního člověka, který nekrade a nemá milenku. “Stand up comedy, nový předvolební žánr?“, glosuje nevěřícně Mirek Topolánek. Ani další politici nenechali na premiérovi nit suchou.

Český premiér v rozhovoru s německým časopisem Der Spiegel, který v úterý zveřejnila jeho anglická mutace, sám sebe označil za vysoce morálního člověka, který nelže, nekrade, moc nepije a nemá milenku. Svoje zásluhy vidí i ve změně skeptického postoje Čechů v EU.  „Zlepší se to. Částečně i díky mně. Jsem proevropský a kritizuji jen určité aspekty,“ vychválil se český premiér a připustil, že Česko patří k nejvíce euroskeptickým zemím.

Sebehodnocení Babiše, především jeho vzletná morálka vyvolala mnohé až úsměvné reakce některých politiků. Například Markovi Ženíškovi (TOP09) se sebechvála Babiše spojila se známým vtipem.   „Babiš: Jsem velmi morální. Nelžu, nekradu, moc nepiju a nemám milenku. To vypadá, že se jeho život inspiroval vtipem: Nepiju, nekradu, nechodím za ženama. Chodím spát v deset a vstávám v pět. Jsem milý, hodný, čestný. Ale až se dostanu z vězení, tak se všechno změní!”, rýpnul si ironicky do Babiše na sociální síti.

Bývalý předseda vlády Mirek Topolánek se pustil zase do věku Babiše v kontextu možnosti mileneckého poměru.  “Stand up comedy, nový převolební žánr? Ale mezi námi, chvilku před sedmdesátkou není zase takový kumšt nemít milenku. To je jako příklad „morálky“ dost slabé”, tepal premiéra Topolánek.

Ironicky se k výroku Babiše postavil i Petr Gazdík (STAN). “Babiš: Česko je vzor pro ostatní. A já jsem velmi morální ……a teď “ O Budulinkovi…“, napsal ironicky.

Babiš dále v rozhovoru vychvaloval i Českou republiku. „Česká republika je vzorem pro budoucnost. Přichází k nám mnoho cizinců z Francie i odjinud,“ řekl Babiš v rozhovoru s tím, že Česko bude patřit opět „mezi nejlepší“. Vést by se podle předsedy vlády mělo „jako rodinná firma“.