Trasování a testování kolabuje. Fiala chce hlavu Vojtěcha!

zdroj fcb Petr Fiala
zdroj fcb Petr Fiala

 Totální kolaps. Systém trasování a testování lidí na přítomnost koronaviru nejen v Praze výrazně kolabuje. Hygienici jsou na pokraji sil.  Několikahodinové fronty, objednací lhůty třeba i týden, i to je současná realita. Opozice zuří.  Podle šéfa ODS Petra Fialy by měl být ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dávno odvolán. Pirátský poslanec František Navrkal si také přisazuje.

„Kde je posílení hygienických stanic? Kde je fungující chytrá karanténa a trasování? Kde je krizový plán pro druhou vlnu? Nikde. Místo toho Adam Vojtěch vyzývá občany, aby se nechodili zbytečně testovat. Už dávno měl být ze své funkce pryč“, zuří na Twitteru Petr Fiala (ODS).

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch totiž v pondělí kvůli přetížení vyzval občany, aby se nechodili testovat zbytečně. Podle premiéra Andreje Babiše je samoplátců mezi testovanými lidmi asi 40 procent.

Do drsné kritiky se pouští i poslanec za Piráty František Navrkal. „Před týdnem jsem šel na test na CoViD. Krajská hygiena ovšem začala trasovat mé kontakty až včera, tedy týden po prvních příznacích. Takové trasování je už skoro zbytečné. Neschopnost vlády vytvořit po půl roce funkční systém cílené karantény je skutečně ostudná“, jde ostře do vlády poslanec.

Pirátský poslanec František Navrkal  totiž minulý týden oznámil, že onemocněl covidem-19. Nákaza u něj měla lehký průběh. Několik dalších poslanců Pirátů, kteří se s Navrkalem setkali, zůstalo z preventivních důvodů doma a nechalo se otestovat.

Autor: ps