Topolánek se s tím nemaže: Ježidědkovi udělil titul „pitomec na konec“; dablministra Havlíčka si pozval na opravu komínu

Mirek Topolánek

Expremiér Mirek Topolánek si nebere servítky a ostře kritizuje aktuální politické události a politiky, kteří za nimi stojí. Jeho kousavost je určitě mnohým nepříjemná, upřít se mu ale určitě nedá ani jistý herecký talent. I proto je jeho show podívanou, která nenudí.

V té poslední se opřel hned do několika známých politických tváří, včetně prezidenta i premiéra. Hlavě státu, která bude rozdávat 28. října na Hradě přes odpor veřejnosti vyznamenání, udělil Topolánek s předstihem také titul. Potěšující ale není, protože se jedná o titul zvaný: Pitomec na konec. A čím si ho Miloš Zeman vysloužil?

„Prezident o sobě opět po delší době dal vědět a pořádně si to užil. Zatímco všude ve světě hlavy státu komunikují s národem tak, aby ho podpořily a vstřícně povzbudily, náš hradní Ježidědek vzkázal ve svém projevu podnikatelům, ať si klidně zkrachují a Pražáci ať jdou taky do…háje,“ připomněl Topolánek slova, která zasáhla velkou část občanů v Česku tím nejnepříjemnějším způsobem. „Tohle už je jediné, co zvládáš, Miloši. Probouzet a povzbuzovat v lidech tu nejodpornější zapšklost, závist a malost. Už ani nemá cenu se za tebe stydět, jen tě ignorovat. Možná by ti měli prezidentští údržbáři nasadit permanentní pyžámkové dny, držet tě v Lánech a nikde tě neukazovat do konce mandátu,“ vzkázal Topolánek prezidentovi s vysvětlením, proč nakonec místo Andreji Babišovi udělil titul tentokrát právě jemu.

Balada o smutných očích topičových

Podle Topolánka to nemá vůbec jednoduché ani Karel Havlíček „Budějovický“.

„Řídit dvě ministerstva, vstávat pomalu ještě dřív než jde spát a k tomu přibrat ještě práci topiče – to není málo,“ konstatoval s obdivem. Reagoval tak na událost, kdy v obci Velké Hamry prý byli lidé bez tepla. A co se stalo?

„Je logické, že ministerský úderník, pracující 25 hodin denně tam jede osobně ve volném čase a přikládá pod kotel. Je to dobrý stát, ve kterém si najde ministr čas spravovat topení,“ poznamenal expremiér v duchu jistých historických propagandistických filmů. „Mně na chatě taky nějak špatně táhne komín, tak až budeš mít, Karle, cestu kolem, stav se. Možná to bude užitečnější, než když plácáš jak je v Česku moc hospod, takže je jedno, že krachují,“ rýpl si Topolánek směrem k ministru dopravy a průmyslu a obchodu za ANO.

Andrej „Calvera“ Babiš jako westernový padouch?

Ostré kritice nemohl uniknout ani premiér Babiš, který to v posledních dnech opravdu nemá jednoduché. Topolánek připomněl všechny jeho eskapády a zvraty v postoji při řešení koronavirové krize, včetně „záchrany tisíců mrtvých“, chlubení až po házení viny na všechny kolem sebe. Zazněla i výtka, kdy ve Sněmovně v září místo projednávání strategie pro boj s Covid-19, prosadil premiér jednání o zahrádkářském zákonu.

„Zahrádkář a slovenský predátor Andy Calvera Babiš ztratil kontrolu nad sebou i nad celou českou zemí. A tak se nás poprvé od husitských válek bojí celá Evropa. Babiš nemá plán, strategii, důvěru, ani schopnost zvládnout krizi. Má jen nebetyčnou drzost. Jisté ale je jedno: může za to veřejnost, opozice a Kalousek,“ shrnul Mirek Topolánek.

Připomněl ještě, že v nedávných senátních volbách sice premiér a ANO zažilo debakl, ale i tak je prý podle něj Andrej „Calvera“ Babiš pořád ještě westernovým padouchem na koni. Má v rukou už justici, malou policejní stanici taky… Proto Topolánka, jak ve svém vystoupení přiznává, zajímá, jestli se Babišovi povede přece jen pomalu vydrancovat celou zem jako ve známém country songu?

autor: ah