Spadla klec. Lékařku, která šířila dezinformace obvinili z šíření poplašné zprávy. Hrozí ji až osm vězení

Spadla klec. Lékařku, která šířila dezinformace obvinili z šíření poplašné zprávy. Hrozí ji až osm vězení

MUDr. Iveta Křížová je na české dezinformační scéně už dobře známá osoba. Samozvaná praktická lékařka, která pravidelně a dychtivě zásobuje sociální sítě hoaxy a dezinformacemi s největší pravděpodobností stane před soudem. Tentokrát opravdu přestřelila.

Vystudovala lékařskou fakultu a získala titul MUDr. I přes to všechno ji to nebrání věřit ve smrtelnou škodlivost očkování, šířit po internetu šokující zprávy, které se ani zdaleka nezakládají na pravdě a manipulovat lidmi. K výborné manipulaci ji právě dopomáhá doktorský titul a vystudovaná medicína. Jenže všechno má své meze.

Pohár číše trpělivosti s touto lékařkou estetické medicíny ve chvíli, kdy začala sdílet po sociálních sítích lživou informaci, která říkala, že v Ostravě došlo k hromadným úmrtím po vakcinaci proti Covidu.

Její počínání už dlouhodobě sleduje web Manipulátoři.cz, který se specializuje na dezinformace a pokouší se je vytrvale vyvracet. S touto zprávou lékařka přestřelila tak moc, že šéfredaktorovi Manipulátorů Janu Cemperovi došla trpělivost. Stalo se tak poté, co od ostravské policie zjistil, že k žádnému hromadnému úmrtí po očkování v žádném případě nedošlo. Křížová se tak dopustila trestného činu šíření poplašné zprávy.

Na facebookovém profilu Křížové lze dohledat i dopis, který zaslala , šéfovi České lékařské komory Milanu Kubkovi, hlavní hygieničce Jarmile Rážové a oslovuje také starostu Jindřichova Hradce Jana Mlčáka.

Dopis je nadepsán výzvou „Zastavme vakcinační holocaust – pište starostům a ředitelům nemocnic“. Mluví v něm o případech hromadných úmrtí po vakcínách, zejména v domovech pro seniory.

Spadla klec

Pomatenou lékařku obvinili Praští kriminalisté ze speciálního protiextremistického odboru z šíření poplašné zprávy.

„Trestní stíhání bylo zahájeno 14. července pro zločin šíření poplašné zprávy. Jde celkem o šest skutků, které se nesou v podobném duchu. Tedy zveřejnění různých tvrzení typu ‚zastavme vakcinační holokaust‘ anebo příspěvek o úmrtí poloviny pacientů z domova důchodců,“ řekla deníku Právo Valsamisová.

Za šíření poplašné zprávy se běžné dává dva roky vězení, což je nejvyšší možný trest. Protože se ale většina výroků objevila v době nouzového stavu, viní policie Křížovou v nejpřísnějším odstavci, kde je uvedeno „spáchá-li čin za stavu ohrožení státu“. V takovém případě může u soudu dostat trest v rozmezí od dvou až do osmi let vězení.

Křížová je se svými hoaxy na internetu opravdu velmi aktivní a jak je vidět, ráda si realitu pokroutí tak, jak ji to nejlépe vyhovuje. Využila dokonce i nedávného úmrtí herce Ivana Lasici, kdy o něm prohlásila, že za jeho smrt může také očkování.

 

Zdroj: Novinky.cz