Solitér Volný se rozjel ve Sněmovně. Blatného označil za šiřitele dezinformací

Nezařazený poslanec Lubomír Volný, který byl zvolen na kandidátce SPD ve čtvrtek ve Sněmovně v rámci projednávání nouzového stavu opět perlil. Rýpl si do předsedy vlády, tak i do ministra zdravotnictví, kterého označil za osobu, která šíří dezinformace.

Na úvod svého proslovu si Volný rýpl do odborníků, kteří se podíleli na tvorbě systému PES. „Nikdo z autorů PES nemá lékařské vzdělání, ani se nikdy se nezabýval infekčními onemocněními,“ argumentoval na plénu. Rovněž si postěžoval na problematiku falešně pozitivních testů. Nechal se slyšet, že chybovost testů se pohybuje na dvaceti procentech. „Testování dětí je jen další cestou k tomu, aby se nouzové stavy obnovovávaly,“ uvedl s tím, právě s ohledem na chybovost je testování neefektivní.  Děti by měli jít do škol bez testování a roušek.

Při svém vystoupení pak sám opět neměl demonstrativně nasazenou roušku. Na protest tomuto vystoupení většina poslanců ze sálu odešla. Radek Vondráček, předsedající Sněmovny, dokonce ironicky poznamenal, že po něm jistě opět mikrofon vydezinfikují. „Mají na to právo,“ uvedl Volný směrem k zákonodárcům, kteří opustili sál. „Ale byl tady dnes pan premiér, který se potkal s nemocnou  osobou na covid. Premiér se brání tím, že má dvě vakcíny očkování,“ argumentoval v prázdném sálu a upozornil, že dle tiskového mluvčí hygieny Středočeského kraje očkování nutnost karantény neruší. V tuto chvíli tedy platí, že po kontaktu s příznakovou osobou, se do karantény musí. „Byli jsme tu tedy svědky flagrantního porušení pravidel člověkem, který je premiérem této země,“ rýpnul si směrem k Babišovi.

„Druhý skandál dnešního dne není o nic menší,“ pokračoval poslanec a obul se  do ministra zdravotnictví Blatného, který uvedl, že v nemocnici v Hradci Králové leží pacienti na chodbě. Podle Volného to ale vzápětí nemocnice popřela. „Ministr zdravotnictví opět lhal,“ uvedl.  „Už asi to ministrování nechce dělat, nechce se asi dál na covidovém šílenství podílet, tak dělá vše proto, aby byl pro jistotu vyhozen. Nebo jestli je tím lhaním tak přepracovaný,“ pozastavil se nad jednáním Blatného nezařazený poslanec.

Na obranu lidí pak dodal, že občané už nemají sílu opatření dodržovat. „Já doufám, že nouzový stav nebude schválen,“ uzavřel svůj proslov.

Poslanci ve čtvrtek večer opravdu nevyhověli žádosti vlády Andreje Babiše o prodloužení nouzového stavu. Stav nouze proto skončí v neděli 14. února v noci.Nyní se vymýšlí strategie, jak se bude dál postupovat bez nouzového stavu.