Nervy tečou všem: „Teď jsem tě asi hodně nasral, co?“ Vondráček vyjel na Bartoška mimo mikrofon

Poslanci jsou taky jen lidé a dokazují to poměrně často. Naposledy při pátečním jednání o kompenzačním bonusu to prokázal předseda Sněmovny Radek Vondráček, kterému ujely nervy a obořil se na lidovce Jana Bartoška. Mikrofonům však jeho výpad neutekl.

Atmosféra houstne, vulgarity létají. Už včera v emotivním projevu jinak zdrženlivý ministr Lubomír Zaorálek při kritice opozice, která odmítla prodloužit nouzový stav, pronesl „ Do prdele mi nechceme lidi na jipkách! Navrhuji vyslovit nedůvěru opozici.“ Načež schytal námitku předsedajícího Vojtěcha Pikala, který však jen svou výzvou ke slušnosti nastartoval Zaorálka ještě víc.

Dnes paradoxně ujeli nervy samotnému předsedovi Sněmovny Radku Vondráčkovi. Tomu nejprve předseda KDU Marián Jurečka vyčetl, že není nestranný, ale nadržuje. „Nebývá zvykem, aby předsedající Sněmovny tleskal od pultíku někomu za výrok. Máte řídit schůzi a ne prezentovat své osobní názory, “ uvedl doslova. Načež se Vondráček v klidu hájil, že Jurečka je nevšímavý, neboť tleská ze svého místa poměrně často.

Když už se zdálo, že výměna názorů zůstane v klidu, vzal si po čase slovo další lidovecký poslanec Jan Bartošek, který v podstatě zopakoval Jurečkovou kritiku: „Jestli chcete vést diskusi s poslanci, tak se řádně přihlaste do diskuse a nezneužívejte přednostní právo,“ kontroval. V ten moment zrovna Vondráček předával řízení schůze místopředsedovi Filipovi, vstal z křesla, naklonil se a mimo mikrofony zakřičel na Bartoška: „ Teď jsem tě asi hodně nasral, co? “

Předseda Sněmovny Radek Vondráček už podobně „ujel“ loni v lednu, když při zahájení schůze v legraci zvedl prostředníček na svého stranického kolegu kamaráda Ladislava Oklešťka. To se však neshledalo s pochopením ostatních poslanců.