Šílený případ týrání dítěte v Anglii. Mladá matka nechala svou dceru šest dní bez jídla. Holčička zemřela hlady

Londýn – Otřesný případ otřásl v roce 2019 celou Anglií. devatenáctiletá matka si odešla slavit narozeniny a svou dvaceti měsíční dcerku nechala doma samotnou. Vrátila se až za šest dní. Soud nyní rozhodl o jejím trestu.

Krkavčí matku usvědčily kamerové záznamy, které ji zachytily jak 5. prosince 2019 opustila svůj byt. Vrátila se až o šest dní později. Zatímco ona slavila narozeniny, její ani ne dvouletá dcerka Asiah umírala hlady. Když po šesti dnech bujarých oslav dorazila domů, nebylo holčičce už pomoci. Rychle tedy zavolala záchranáře, kteří už malé holčičce nebyli schopni pomoci.

Matka se k činu přiznala. Ani se nesnažila vyvracet, že nechala v bytě dceru napospas.

„Vaše dcera byla bezmocná, spoléhala se na vás jako na svou matku, že zajistíte její základní potřeby,” uvedla soudkyně Christine Laingová. Mladou matku poslala do vězení na devět let. Podle soudkyně je naprosto šílené si představit, jakým utrpením muselo dítě projít.

Veřejnost velmi pobouřila nejenom smrt holčičky, ale také chování její matky. Místo zpytování svědomí v den smrti dcery na sociálních sítích prodávala lístky na koncert. O několik měsíců později pak na stejné sociální síti vyzvala veřejnost, aby ji podpořila v úsilí stát se modelkou.