Karlovarský festival pod palbou kritiky. Celý filmový svět se bouří, kvůli pozvání Johnnyho Deppa

Karlovy Vary – Pod palbou tvrdé kritiky se ocitl karlovarský filmový festival. Prezident festivalu si dovolil pozval Johnnyho Deppa. A poprask je na světě

Zvete Násilníka! Ozývá se kritika, která se na festival snáší ze všech stran. Depp už pár měsíců rozděluje nejenom novináře, ale také fanoušky a filmaře po celém světě. Může za to novinový článek, který ho označil za násilníka, který bije svou ženu. Depp se s redakcí soudil, jenže soud prohrál. To byl zřejmě poslední hřebíček do rakve za jeho oslnivou hvězdou kariérou. Ruce od něj dávají pryč nejenom fanoušsci, ale také velká filmová studia.

Vedení festivalu v úterý oznámilo, že Depp přijal pozvánku a do Varů osobně přiletí. „Johnnyho Deppa obdivujeme dlouhodobě, bude nám proto ctí jej přivítat v Karlových Varech,“ komentoval prezident festivalu Jiří Bartoška. A to neměl dělat.

Jeho slova se nelíbila organizaci Solace Women´s Aid, která bojuje proti domácímu násilí. Ušetřen nebyl ani festival San Sebastian, na který má Depp dorazit také a převzít si dokonce i cenu.

„Rozhodnutí udělit mu cenu za celoživotní dílo je obzvlášť urážející, zvláště v roce, kdy domácí násilí výrazně vzrostlo kvůli podmínkám boje s pandemií,“ komentovala Erin Mansellová z organizace Solace. Přívětivě se nevyjadřovala ani ke Karlovarskému festivalu.