Piráti odstartovali zmrzlinovou kampaň. Vyrazili do ulic a rozdávají nanuky

Uherský Brod – Piráti se Starosty vyrazili do ulic s velmi tvrdou zbraní. Místo mečů dojde na jahodovou zmrzlinu, proti které tak moc Andrej Babiš chtlěl bojovat.

První zastávkou jejich zmrzlinové kampaně se stal Uherský brod. Na náměstí zastavilo pirátské auto, ze kterého vykoukl František Elfmark pod sloganem „Jdeme na to s chladnou hlavou“ začal místní hostit jahodovou zmrzlinou.

„Zmrzlina je dobrá, osvěžující. Ale že by mě přesvědčila, koho volit? No to si ze mě děláte srandu,“ reaguje se smíchem seznam zprávám první kolemjdoucí mlsal.

Došlo i na pověstnou harmoniku Ivana Bartoše, který ke zmrzlině přišel osobně zahrát. Akce vypadá velmi nekonfliktně. To se nedalo říct o nedávné kampani, kterou vedl Andrej Babiš. Tam došlo i na házení vajíček. O rozruch Piráti v žádném případě nestojí. Podle svých slov chtějí dělat svou kampaň nenásilně, přátelsky a vyhnout se jakékoliv agresi.

Piráti opravdu musí našlapovat po špičkách. Vzhledem k tomu že uvnitř strany se to hádá kvůli kampani, kterou vede Mikuláš Ferjenčík a kterého chce půlka strany raději odvolat. Je tedy na místě dělat vše neinvazivně a nenásilně. Špatné světlo hází na Piráty i hoaxy a dezinformace, které se okolo nich neustále šíří. Proti nim strana bojuje také. Trpělivě fámy a nepravdy vyvrací a snaží se s lidmi o nich mluvit.