Šarapatka k omluvě za prezidenta: Zeman se zbaběle schovává za stát

zdroj fcb Zdeněk Šarapatka
zdroj fcb Zdeněk Šarapatka

Ministerstvo financí se omluvilo za výrok prezidenta Miloše Zemana o jeho bývalém poradci Zdeňku Šarapatkovi, o kterém před několika lety řekl, že ho vyhodil pro neschopnost.  Radní ČT dopis zveřejnil v pátku na Twitteru. Za úsměvné považuje, že dopis psal subalterní úředník, nikoliv ministryně. Podle něj se jedná o jasný vzkaz „jsme s tebou Miloši“.

Soudem nařízenou omluvu dnes zveřejnilo na svém webu a uvedlo, že ve středu ji Šarapatkovi poslalo a ten ho obdržel a v pátek zveřejnil na Twitteru.

„Přišel dopis. Stát se omluvil za lháře, který se za něj zbaběle schovává. Detail, že nepíše ministryně, ale subalterní úředník, je úsměvným vzkazem „jsme s tebou, Miloši“. Mělo to smysl. Přeji Miroslavu Kalouskovi, aby i on uspěl ve sporu s premiérem. Dva lháři v čele země jsou fakt příliš“, burcuje na Twitteru Šarapatka.  Kalousek totiž požaduje, aby výroky Andreje Babiše  před dvěma lety o tom, že rozkrádal ministerstvo obrany, byly označeny za nepravdivé.

Svárem sporu mezi Zemanem a Šarapatkou byl výrok prezidenta z listopadu 2017, kdy v televizi Barrandov řekl, že Šarapatku vyhodil pro neschopnost, ten ale z úřadu vlády v době, kdy byl Zeman premiérem, odešel po dohodě. Omlouvá se ministerstvo financí, protože hlavu státu přímo zažalovat nelze.

„Zdeněk Šarapatka nebyl Úřadem vlády České republiky vyhozen pro neschopnost, neboť jeho pracovní poměr byl v daném případě rozvázán dne 9. 10. 2000 dohodou uzavřenou mezi Zdeňkem Šarapatkou a Úřadem vlády České republiky a to z iniciativy Zdeňka Šarapatky,” uvedlo ministerstvo financí v omluvě.