Sabotáž, nebo nehoda? Francouzský maratonec předvedl, co znamená nemít sportovního ducha

Tokio – Tak nad tímhle zůstává rozum stát. O pořádný rozruch na olympijském maratonu se postaral francouzský atlet Morhad Amdouni. U stolku s vodou, která byla připravena pro závodníky, všechny lahve shodil, aby se ostatní nemohli napít.

Proč to udělal? To, zatím, nikdo neví. Jisté je jen to, že za tuto sabotáž rozhodně nikdo nepochválí. Video ze závodu se začalo rychle šířit internetem a na atletovu hlavu se snesla velká vlna kritiky. áběry usvědčují Amdouniho z nesportovního činu, když převrhl lahve s vodou, které byly připraveny na občerstvovacím stolku vedle trati. Poslední lahev v řadě si pak nechal pro sebe.
V době závodu bylo na trati 27 stupňů celsia. Je tedy více než jasné, že běžící závodníci vodu v tomto horku velmi rádi uvítají. Napít se, jim znemožnil Právě Amdouni, který veškeré flašky plné vody převrátil  a vzal si jen pro sebe.

Nesportovní gesto pobouřilo mimo jiné i populárního britského komentátora Pierse Morgana.

Zlatou medaili za největšího blbce olympiády vyhrává francouzský maratonec Morhad Amdouni, který úmyslně převrhl lahve s vodou. Neuvěřitelné!” nebral si servítky Morgan.

„Nikdy jsem nic podobného neviděl. Někdy může být popichování na trati zábavné, ale tohle je prostě šílené. Nebezpečný a ubohý čin Amdouniho,” zaznělo v komentářích na twitteru.

Je jisté, že nesportovní chování, bude mít pro atleta ještě následky