Pan novinář si rýpl do Vojtěcha kvůli zpěvu. Chyba! Prymula mu to vysvětlil

Exministr Adam Vojtěch byl ve středu hostem Show Jana Krause, kde mimo jiné i zazpíval. Na jeho několikaminutové pěvecké představení se následně vzdmula vlna tsunami. Média ho okamžitě cupovala za to, že zakazoval zpívání a sám drží mikrofon v ruce. Vojtěch ale kontroval. Zakázané jsou akce, kde se převážně zpívá, reagoval na neznalost politik. Show si dle svých slov perfektně užil. A že si užíval i zpěv o tom ani mluvit nemusel.

Dnes již bývalý šéf resortu se vyjádřil v pořadu nejen o zpěvu, ale také o svém politickém působení v čele ministerstva zdravotnictví. Podle svých slov toho už měl dost. „Pořád jsme se radili se všemi experty, i o víkendech. Ze začátku, na přelomu února a března, jsme toho moc nevěděli, jen jsme viděli, co se dělo v Číně, což bylo daleko, tak nás to ještě tolik nevzrušovalo, ale pak přišla Itálie, kde byly přeplněné nemocnice,“ sdělil v televizi a dodal, že toho v té době moc nenaspal. Domů se vracel i kolem třetí ráno, přičemž v pět už opět vstával. „Manželka toho začínala mít dost,“ doplnil Vojtěch s tím, že nyní se rozhodl, že dokončí svůj poslanecký mandát a pak nejspíš odejde z politiky úplně.

Podle jeho slov se nejedná o prostředí, které by ho mohlo nějak výrazně kultivovat. „Ale na druhou stranu člověk by nikdy neměl říkat nikdy,“ okomentoval své rozhodnutí.

Velké následné ovace ovšem zaznamenalo Vojtěchovo pěvecké vystoupení v pořadu. Již dříve nejen média často pohrdavě komentovala jeho účast v pořadu „Česko hledá superstar“ před 15 lety.

Redaktor iDnes.cz Josef Kopecký například sdílel na Twitteru článek týkající se zpěvu Vojtěcha v televizi s rýpavým komentářem:  „A pak že ministr zdravotnictví Roman Prymula dokáže zakázat lidem na veřejnosti zpívat…. Exministr zdravotnictví Adam Vojtěch si za nouzového stavu zazpíval v televizi“, napsal redaktor. Nicméně poslanec Vojtěch kontroval. „Není pravdou, že je zakázáno zpívat. Zakázány jsou akce, kde se převážně zpívá“, napsal úsečně poslanec a bývalý finalista Superstar.

Za jeho slova se postavil i Roman Prymula, který na konci září uvedl, že omezení se týká produkcí, kde je převážně zpěv. „Neznamená to, když je představení, kde někdo na dvě minuty zpívá,“ uvedl ministr, který v křesle ministra vystřídal právě Vojtěcha.

Na Vojtěchovi je vidět, že si svůj čas pro zpěv evidentně užíval. Na svém facebooku pak ve čtvrtek sdílel svůj pěvecký výkon s popiskem: „Čelil jsem všemu a hrdě stál. A dělal to po svém.“ Pár slov ze skladby My Way od Franka Sinatry, kterou mám tak rád. Bylo mi velkou ctí si ji zazpívat v Show Jana Krause“, napsal Vojtěch a ocitoval pasáž, ve které se patrně i sám sebe vidí.

Show Jana Krause si náležitě užil. „Pravda, před začátkem show jsem měl trochu trému. Ale po usednutí do červeného gauče hned opadla. A byl to opravdu velký zážitek! Moc děkuji panu Krausovi za pozvání. Užil jsem si to. Dívejte se zítra ve 21.35 na Primu“, vyzval rozzářeně své fanoušky den před vysíláním.

Vojtěch se nyní věnuje práci v Poslanecké sněmovně.