Zůstaly mu poškozené plíce. „Obával jsem se nejhoršího,“ líčí Pospíšil svůj boj s Covidem

Europoslanec a šéf zastupitelů koaličních Spojených sil pro Prahu Jiří Pospíšil (44, TOP 09), který si onemocnění novým koronavirem vyzkoušel na vlastní kůži, je z nejhoršího venku. Byl na začátku týdne propuštěn z FN Motol, kde ležel na jednotce intenzivní péče. Podle svých slov je rád, že přežil.

„Přežil jsem Covid“, začal svůj facebookový příspěvek politik v den jeho propuštění. „Právě mě propouští z nemocnice. Nechci znít nijak pateticky, ale abych se přiznal, když mě sem přivezli, obával jsem se toho nejhoršího. Jen díky lékařům, zdravotníkům a sestřičkám z jednotky intenzivní péče v Motole, kteří se o mě několik dní intenzivně starali, se tak nestalo. Proto bych jim chtěl strašně moc a moc poděkovat“, napsal emotivně Pospíšil a vyjádřil svůj obrovský respekt a úctu ke zdravotnickému personálu. „Až teprve ve chvíli, kdy člověk leží tady na JIPce, uvědomí si, jaká je to strašně fyzicky i psychicky náročná práce permanentně pečovat o pacienty. Všichni lékaři, ale stejně tak i všechny zdravotní sestřičky mají u mě obrovský respekt a úctu. Nebýt jich, tak mohlo být všechno jinak…“, uzavřel europoslanec, který byl při svém pobytu v nemocnici neustále aktivní na sociálních sítích.

Dokonce vyzýval občany, aby šli volit. On sám díky hospitalizaci svoje volební právo využít nemohl. „Všechny vás moc zdravím z nemocnice. Máte-li možnost jít volit, prosím, využijte této šance. Já bohužel tuto možnost nemám, což mě lidsky o to víc mrzí, protože jako občan Prahy 1 jsem chtěl podpořit do Senátu svoji vzácnou přítelkyni Miroslavu Němcovou. Tak jí alespoň na dálku budu držet palce“, vyjádřil se z nemocničního lůžka před volbami politik.

Psali jsme zde Covid řádí jako ďas! Pospíšil je na kyslíku v Motole. Jeho stav se zhoršil!

Předseda pražské TOP09 od té doby do hodnocení covidu promítá i svoji osobní zkušenost. Z celé situace rekordního počtu nově nakažených je mu smutno. „Možná si říkáte, že je to jen číslo. Možná jste si na něj už zvykli. Ale s tímto číslem roste i číslo zemřelých a hospitalizovaných v nemocnicích. Podle posledních údajů ministerstva vzrostl počet těchto lidí jen od minulého pondělí o dvě třetiny. A právě teď leží v nemocnici 1387 pacientů. A naše vláda řeší Zemanův kanál. Je mi z toho smutno…“, vyjádřil politování nad současným postupem státu a odkázal k rozhodnutí vlády o zahájení příprav první části kanálu Dunaj-Odra-Labe mezi Ostravou a polskými hranicemi.

Politik TOP09 se nejprve  několik dní léčil doma s vysokými horečkami, následně se mu zhoršovalo dýchání a přestával dýchat a byl převezen do FN Motol.