Poslanecký „bažant“ pirát Kopřiva tepe Babiše: Ať zůstane v kanceláři a nechodí mezi lidi

Do premiéra Andreje Babiše se opět naváží opozice i veřejnost. Kritizují, že nehodlá nastoupit do karantény, i přestože se zúčastnil jednání s nakaženou hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou. Nejostřeji se do Babiše pustil Gazdík.  „Je to papaláš nejhrubšího zrna,“ napsal na Twitteru. Babiš se hájí, že měl respirátor.

Vlnu pobouření projevila například ODS. Odkazuje k tomu, že všichni jsou si přeci rovni. „Pan premiér nemusí jít do karantény. I když seděl s hlavní hygieničkou v jedné místnosti. Všichni lidé jsou si rovni, ale někteří jsou si rovnější,“ šijí do premiéra občanští demokraté na Twitteru.

Petr Honzejk, komentátor HN, zase ironicky kritizuje Babišovo argument s respirátorem.

„Takže až Vám zavolaj z hygieny, že jste byli dvě hodiny v kontaktu s nakaženým, tak můžete říct, že se tam větralo a že stejně většinou nosíte respirátor, takže do karantény nejdete. Upřesnění: Bude to fungovat, když jste náhodou premiérem a chcete rozjet kampaň“, píše na Twitteru.

Po Dominiku Ferim druhý nejmladší poslanec Pirát František Kopřiva, kterému bylo na plénu taktně doporučeno, aby nepoučoval při řečnění v starší poslance o životě, si neodpustil poznámku na Babiše: „Pro mě za mě, ať si premiér dál úřaduje ve své kanceláři. Mohl by však mít rozum a na pár dní vynechat setkávání se svými příznivci v rámci kampaně,“ doporučil Babišovi.

Nejtvrději se do Babiše pustil poslanec za hnutí STAN Petr Gazdík: „Andrej Babiš je papaláš nejhrubšího zrna!“ závěr příspěvku doplnil ještě expresivním výrazem: „Hnus!“

Podle členky programového týmu ODS pro zdravotnictví Zdeňky Němečkové Crkvenjaš je to zase výsměch a papalášství.

„Andrej Babiš seděl dle vlastních slov s hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou, která byla pozitivně testována na covid-19, dvě hodiny v jedné místnosti. Podle pravidel a příruček je to jasný rizikový kontakt, který by měl okamžitě zamířit do 14denní karantény. Ne však premiér, který má oproti obyčejným lidem zřejmě zvláštní výsady – stačilo říct, že seděl daleko a v místnosti se větralo. Pokud by byl na premiérově místě obyčejný podnikatel, zaměstnanec, nebo kdokoliv jiný, nikdo by se ho na nic neptal. Zdálo se, že takového papalášství a pohrdání nastavenými pravidly jsme se zbavili v roce 1989, s hnutím ANO se ale opět vrátilo,“ říká členka programového týmu ODS pro zdravotnictví Zdenka Němečková Crkvenjaš.

Premiér a další členové Úřadu vlády se měli účastnit jednání s hlavní hygieničkou Rážovou, u které se projevila nákaza koronavirem. Babiš se hájí, že do karantény nemusí, protože  seděl v dostatečné vzdálenosti a měl respirátor. „Já nosím téměř všude respirátor FFP2, v místnosti bylo větráno, byly tam vysoké stropy,“ sdělil premiér.