Kastrace asi neproběhne, Okamura má smůlu. Africký násilník si trest může odsedět kompletní

Přes 700 sdílení a 6000 like obdržel příspěvek Předsedy SPD Tomia Okamury. Ten se na svém profilu ve středu ostře vyjádřil proti rozhodnutí soudu, který  poslal začátkem prázdnin afrického mladíka na dva roky do vězení a nařídil ústavní léčbu za znásilnění a okradení dívky na Litoměřicku. Tento trest však přijde Okamurovi málo a předseda SPD navrhl přidat kastraci.

 

Předseda SPD zveřejnil obrázek se svým starším vyjádřením, v němž vycházel ze svého staršího rozhovoru na serveru ParlamentníListy.cz. „Rozsudky soudů v této věci jsou pro mě zcela nepřijatelné, protože v případě tohoto odporného činu afrického, nelegálního a muslimského migranta je trestní sazba dva až deset let. Odvolací soud se přiklonil ke spodní hranici trestu, což považuji za absolutní výsměch spravedlnosti v České republice,“ uvedl Okamura. Podle něj není možné, aby šla patnáctiletá dívka po cestě v okolí svého bydliště za bílého dne a člověk, který tu nemá co pohledávat, ji znásilní a zničí jí život. „Naopak by měl dostat ten nejvyšší trest, já si myslím, že je na místě zároveň kastrace. Vůbec nechápu, proč mu ještě máme platit nějaké léčení,“ doplnil své vyjádření předseda SPD.

zdroj: fcb Tomio Okamury

Jenže kastrace se v našem právním systému nařídit nedá. I když v roce 2016 vláda snížila věk pro provedení kastrací z pětadvaceti na jednadvacet let, čímž vyšla vstříc případným zájemcům, ta zůstává stále dobrovolná a závisí na rozhodnutí jedince. Nejsou informace o tom, že by odsouzený Abdallah Ibrahim Diallo hodlal svou sexuální touhu zkrotit chirurgickým zákrokem.

Afričan obžalovaný ze znásilnění dívky na Litoměřicku se sice odvolal proti dvouletému trestu vězení, ale Ústecký krajský soud nakonec v srpnu dvouletý trest zdvojnásobil a navíc potvrdil ústavní léčbu odsouzeného.