Kovářova Kobyla… Hygienička Rážová má covid. Babiš si od ní udržel distanc a chránil se

Zdroj Česká televize
Zdroj Česká televize

Je to trochu paradoxní. U hlavní hygieničky Jarmily Rážové se potvrdil pozitivní test na koronavirus. Rážová je nyní v domácí izolaci. Do karantény nastoupí také ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který byl s Rážovou v častém kontaktu. Premiér Andrej Babiš (ANO) ani další lidé z úřadu vlády do karantény naopak nemusí. 

Babiš ve středu médiím řekl, že seděli v dostatečné vzdálenosti a dodrželi další preventivní opatření, proto se jich žádná omezení týkat nebudou. Babiš  podle serveru Českenoviny.cz svůj další program nemění. U Rážové potvrdily testy nákazu koronavirem, nyní je v domácí izolaci.

Babiš uvedl, že se chránil. „Já nosím téměř všude respirátor FFP2, v místnosti bylo větráno, byly tam vysoké stropy,“ řekl serveru premiér s tím, že v místnosti je navíc až čtyřmetrový rozestup mezi řadou stolů. „Na základě toho paní Jágrová říká, že nemusíme do karantény jít, nemáme žádné rozhodnutí hygieny, že bychom se měli omezovat,“ dodal premiér.

U Rážové potvrdil nákazu covidem-19 výsledek testu, informovala ve středu mluvčí ministerstva zdravotnictví Gabriela Štěpanyová. Ministr zdravotnictví se nechá také otestovat a mezitím se bude zdržovat v domácí karanténě. Na testy půjdou I další členové resortu. Podobný šok veřejnosti způsobil dávný předchůdce na postu Rážové Michal Vít. Ten v době epidemie ptačí chřipky, která byla spíše přáním výrobce vakcín nž realitou, otevřeně přiznal, že se sám očkovat nenechal.