Novotný (exODS) vzkázal Němcové, že není takový debil, jak vypadá a uvedl velikost svého IQ

Kontroverzní politik a starosta Řeporyjí Pavel Novotný (exODS)  známý svými vulgarismy opět vysílal ze své řeporyjské starostenské pracovny. Připomněl, že do Poslanecké sněmovny kandidovat nebude a senátorce Miroslavě Němcové (ODS) vzkázal, že není takový debil, jak vypadá. Podle svých slov si není jistý ani dalším působením v pražské městské části. Došlo i na téma uprchlíků. Sám sebe nazývá „vítačem“. S migranty má prý slitování.

Novotný se rozpovídal mimo jiné na téma možné kandidatury do Poslanecké sněmovny. Podle svých slov kandidovat nehodlá. „Vy, co to sledujete, tak víte. Prostě, údajně máme nepsané pravidlo, nevím, ve stanovách nic takového není, že nesmí kandidovat ten, kdo je odsouzený. Byl to vzkaz pro mě, za to, že jsem se jako novinář přiznal k tomu, že zavraždím Marka Víta. Pokud vám to přijde jako absurdní, tak to samozřejmě není ten pravý důvod. Bohužel to nejde,“ uvedl Novotný s tím, že ale „ODSku miluje.“

Pokračoval, že si není jistý, zda bude chtít pokračovat i v Řeporyjích. „Věřte mi to nebo ne, jsem v polovině mandátu. Táta se mě ptal, co budeš dělat v tom parlamentu… Já mu říkám, tati, za prvé těch sto tisíc platu by se mi tady v Řeporyjích hodilo, za druhé bych chtěl říct u toho pultíku Vojtovi Filipovi, že je bolševická svině, určitě by se mi hodila ta poslanecká imunita a ještě bych chtěl vzkázat Mirce Němcový, že nejsem takový debil, abych nevěděl, že zákon je běh na dlouhou trať. Paní Němcová, to že jsem debil jenom hraju, já mám IQ 128 a jsem moc chytrej kluk,“ vyjádřil se řeporyjský starosta a konzervativní politik známý svým vulgárním slovníkem.

Narážel tak na nedávný výrok Miroslavy Němcové, čerstvé senátorky za ODS, která uvedla, že Novotný není vhodný typ pro Poslaneckou sněmovnu. „Myslím, že se našel v komunální politice, že tam má výsledky, baví ho to, ale práce ve Sněmovně vyžaduje skutečně trochu jiná povahová ustrojení, musíte být trpělivější, musíte si zvyknout na to, že některé věci jdou hodně pomalu, kdežto na radnici rozhodnete a jde to většinou rychle. Zákony se ale musí šít pomalu a já bych uvítala, kdyby to bylo ještě pomaleji, než je tomu teď. A já si nemyslím, že by Pavel Novotný byl typem takto trpělivého politika,“ prohlásila již dříve politička.

Přišla také již klasická otázka, zda Novotný hodlá býti prezidentem. „Ano, budu, ale chystám se, že budu kandidovat až v roce 2038, předtím ještě bude mít dvě období Miloš Vystrčil,“ prohlásil sebevědomě starosta.

Politik si postěžoval také směrem k ODS. „Víte co, já jsem měl blbý týden s ODS a fakt tam jde po mě taková vnitřní klika a já mám podanou ústavní stížnost v kauze Marek Vít a já si na ni hrozně věřím, dobře jsme to podali a existuje furt šance, že mi ten rozsudek zruší a v takový chvíli bude nejmenovaný poslanec Evropského parlamentu hodně přemýšlet, co teď, že jo. Nebudu teď tady hulit trávu, nebudu mu dávat náboje, to je jasný,“ řekl rázně Novotný.

A trochu své problémy s ODS rozvinul. Jsou podle něj dlouhodobého charakteru. Zmínil například problematiku uprchlíků, kde prý hodně narazil. „Já jsem vítač, protože s nimi soucítím a je mi jich líto. A chtěl bych na závěr říct vám, mladým lidem, že já vím, že vám vadí čmoudi a muslimáci, já taky z nich nejsem nadšený, ale když se narodíte v rovníkový Africe, tak nemáte žádnou perspektivu, vaše perspektiva je nula. Když se narodíte tady v Evropě, tak je vaše perspektiva nekonečná, jsem toho sám důkazem. Takže je opravdu divný, že ty lidi migrují a jdou za lepším. Takže já s nimi soucítím, jsem s nimi solidární a to je taková malá myšlenka na závěr,“ uzavřel politik.

Není to poprvé, co si Novotný pustil „hubu na špacír“. Nedávno také prohlásil, že je smrt premiéra Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana v zájmu státu. Zanedlouho po té, ale sám pochopil, že byl jeho výrok za hranou. Musel totiž jít na kobereček a svůj kontroverzní výrok vysvětlovat šéfovi strany.