Munzar (ODS) se obul do Trikolory: Měla mu ukrást volební motto! Reagoval i Klaus ml.

Poslanec Vojtěch Munzar (ODS) svém facebooku ve čtvrtek vyjádřil mírné rozčarování.  Podnětem bylo jeho „ukradené“ motto, které použil ve volbách v roce 2017. Nyní se s ním, jen s přeházeným pořadím vět, pyšní Trikolora. Poslanec se podivuje nad ztrátou invence. Prý ho mají příště PíáRisti kontaktovat, když si nebudou vědět rady. Věří ale, že tento konkrétní slogan nebudou používat.

„Koukám, že někdo ztrácí dech a invenci….Mé motto z voleb roku 2017 je očividně populární….,“ napsal poslanec na facebooku a sdílel svoji fotku z kampaně vedle obrázku Trikolory. Dvě fotky, ale jedno měly společné. Hlavní motto. Na Munzarově fotce bylo napsáno: „Svobodně dýchat, normálně žit.“ Trikolora aby se neřeklo pořadí vět přehodila. „Normálně žít, svobodně dýchat.“

Pod příspěvkem se rozjela zajímavá diskuse. Jeden z uživatelů se Munzara zeptal, zda jeho myšlenka platí i dnes. „A Vojto myslíš, že i dnes platí tvá myšlenka z 2017? Stojíš za ní? měl bys tleskat. Nebo platí dnes nová pravidla? Nebo je to jen o symbolech?,“ zajímalo ho. Poslanec se samozřejmě ohradil, že příspěvek se netýká současné doby. „Ten příspěvek nebyl o stávající situaci, která je šílená. Ale abych ti odpověděl. Podle mého osobního motta se snažím řídit po celou dobu,“ odpověděl.

Do debaty se zapojil i Václav Klaus mladší, právě předseda Trikolory. „To jsem ani nevěděl. Hezký slogan. Abys z toho neměl oplejtačky Vojti v tý trojkoalici,“ rýpl si. ODS totiž do nadcházejících sněmovních voleb v říjnu 2021 bude kandidovat společně s TOP09 a KDU-ČSL. „Ty možná ne, ale tvoji PRisti určitě….tak ať se příště ozvou, až budou potřebovat vymyslet heslo, ať nemusí kopírovat,“ kontroval Munzar, který následně pro redakci VH uvedl, že logo používá od roku 2017 a má ho stabilně uvedené na facebookových stránkách.

„Když jsem zjistil, že stejný slogan použila na svých sociálních sítích Trikolora, tak mě to trochu zaskočilo, ale zároveň i pobavilo. Proto jsem na svém veřejném profilu na použití mého motta upozornil. Na základě toho proběhla komunikace s lidmi od Trikolory, která, věřím, vyústí v to, že tento konkrétní slogan již nebudou používat. A tím je pro mě záležitost uzavřena,“ uvedl poslanec pro redakci Vysokahra.cz.

Volby do Poslanecké sněmovny budou patrně ve znamení „antibabišovského“ klání. Aktuálně jsme mohli být svědky utvoření dvou bloků stran, které budou kandidovat společně. Jedná se o trojkoalici ODS – TOP09 – KDU-ČSL a dvojkoalici Piráti – STAN.