FOTO: Bez roušky na refýži. Známý ekonom Sedláček porušil vládní nařízení

Populární ekonom a vysokoškolský pedagog Tomáš Sedláček si evidentně z vládních nařízení hlavu nedělá. Už nějaký pátek platí povinnost nosit roušku nejen v hromadné dopravě, ale i na zastávkách. To však Sedláček, jehož nelze kvůli zrzavé kštici v davu přehlédnout, nedodržel.

„Stál tam několik minut a vedl hlasitý dialog s pohlednou slečnou. Na rozdíl od ostatních cestujících na refýži Malostranského náměstí, oba neměli roušky, a vůbec je to netrápilo,“ uvedl pro server Vysokahra.cz muž, který nám poskytl fotografie známého ekonoma. Na otázku redakce, zda si je vědom porušení nařízení, Sedláček nereagoval.

Kromě četného vystupování v diskusích, působil Tomáš Sedláček též jako poradce prezidenta Václava Havla a nebo jako člen Národní ekonomické rady vlády. Nyní přednáší ekonomii na Karlově Univerzitě. Za knihu Ekonomie dobra a zla získal v roce 2012 Německou cenu za ekonomickou knihu. Tomáše Sedláčka postihla v minulém roce tragédie, když mu nečekaně zemřela manželka.

K největším odmítačům roušky se v posledních dnech řadí třeba bývalý prezident republiky Václav Klaus, který si od úřadů za prohřešek vysloužil pokutu anebo bývalý poslanec SPD Lubomír Volný. Ten odmítá při jednáních Sněmovny, na rozdíl od drtivé většiny ostatních zákonodárců, roušku nosit, jelikož vládní zařízení se na Poslaneckou sněmovnu nevztahují.