Macek k opatřením: kamioňáci home office a místo psa stačí psí lejno v sáčku!

A jsou tu další pravidelné glosy publicisty, bývalého politika a lékaře Miroslava Macka. Tentokrát se na svém webu viditelnymacek.cz zaráží nad (ne)logičností některých vládních protikoronavirových opatření a současně se neubránil ostrému komentáři pro vzniklý „trojblok“ ODS, KDU-ČSL a TOP 09.

„ODS, KDU-ČSL a TOP 09 budou v příštích sněmovních volbách kandidovat v koalici. A opět jsme svědky víry, že tři nahé zadky tvoří boháče…“, rýpe si Macek na „upečenou“ koalici a směřuje svoji pozornost směrem k vládním opatřením, které v rámci „boje“ proti koronaviru omezují naše životy.

Nad některými přijatými vládními opatřeními kroutí hlavou a se svými úvahami se dělí se čtenáři. Předně zmiňuje zavírání obchodů v osm hodin a zákaz vycházení mezi 21. hodinou a pátou hodinou ranní. „Něco takového zažily české země naposledy za II. heydrichiády v létě 1942, i tehdy byla pro zákaz vycházení stanovena devátá hodina večerní“, poukazuje na paralely bývalý politik.

Vládní protikoronavirová opatření jsou nelogická

„Zakazuje se noční vycházení, ale nikdo nechápe, jaký vliv na vývoj epidemie od toho „experti“ očekávají“, nechápe přínos restrikce a pokračuje,  že se dozvídáme se, že do květinářství mohou nejvýše dva lidé naráz, ale nikdo nechápe, proč zrovna tam a jinde ne.

„Dozvídáme se, že venčit psa do 500 metrů od domu je bezpečné, ale takových 520 metrů už ne. Dvacítka lidí na 400 metrech čtverečních během farmářských trhů (1 člověk na 20 metrech čtverečních) neznamená nebezpečí, ale kupříkladu 40 lidí (1 člověk na 10 metrech čtverečních) už ano. Lázeňské a léčebně-rehabilitační zařízení mohou poskytovat péči lidem, kteří ji mají alespoň částečně hrazenou z veřejného pojištění, samoplátcům ovšem ne, aniž by se kdokoli uráčil nám sdělit, na základě jakých validních kritérií tak bylo rozhodnuto. Zavření škol se ani po 12 dnech na covidové křivce prakticky neprojevilo, ale „experti“ nám nevysvětlili, čím je to způsobeno, přesto mají školy nadále zůstat zavřené“, vyjmenovává a pozastavuje se nad (ne)logičností vládních „machinací“ publicista.

Pro řidiče kamionů homeoffice

Na paškál si vzal i nového ministra zdravotnictví. „Na sociálních sítích poletuje falešná zpráva, že nový ministr zdravotnictví chce omezit cestování výtahy a po 21. Hodině večerní vypínat veřejné osvětlení. Víte, co je ovšem na tom ovšem nejzajímavější? Že už takové ptákoviny berou lidé za bernou minci, neboť podobných skutečných v minulosti již zažili dost a dost…“, píše v páteční glose, kterou uzavírá s výraznou ironií.

„Jak tak poslouchám všechny ty experty, není nejvyšší čas nařídit řidičům kamionů home office, tedy řízení auta z domácnosti? To by byl úbytek pozitivně testovaných (pardon, nakažených)!“, píše Macek s nadsázkou a dodává perlu českého švejkování: „Při pobytu venku po 21. hodině nemusíte mít s sebou psa. Stačí psí lejno v sáčku a tvrzení, že pes se vám zaběhl“.