Lístky na koncert pouze pro očkované. Rozhodl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch

Lístky na koncert pouze pro očkované. Rozhodl Adam Vojtěch

Lístky na veřejné akce pouze pro očkované, nebo pro lidi, kteří nemoc již prodělali. Přesně takto zní verdikt ministra zdravotnictví. Novinářům to prozradil na tiskové konferenci.

Vojtěch plánuje od 1. srpna plošné rozvolňování vládních nařízení, které se týkají pandemie. Protože počet nakažených klesá, může být od srpna na kulturní akci přítomno až 3000 lidí. Podmínkou pro účast je ale očkování, nebo v posledních 180 dnech prodělaný covid.

Vojtěch přiznal, že kontrolovat očkované, nebo lidi, u kterých covid proběhl lze pouze u akcí, u kterých je potřeba zakoupit vstupenku.

Jde to řešit v rámci prodeje vstupenek, kde zkrátka 3000 vstupenek se prodá všem, kteří přijdou a mají test očkování nebo nemoc, a pak se systém nastaví tak, aby to byli pouze ti, kdo mají očkování nebo nemoc,“ konstatoval. Podle něj to lze prokázat, protože lidé mají o očkování nebo prodělání nemoci potvrzení.

Nově budou moci návštěvníci klubů a dalších akcí tančit. Podmínkou je ale dokončené očkování, prodělání nemoci nebo negativní test starý maximálně 24 hodin. Pro samotný vstup do podniků ale i nadále zůstává podmínka, že test nemá být starší než 72 hodin. Podle ministra je důvodem to, že hygienici tanec považují za rizikovější ve srovnání s tím, když lidé sedí u stolu.

Zdroj: ČTK