Lékař a sportovec Lukáš Pollert to řádně schytal za nelichotivé výroky o LGBT

Praha – „Homosexuálové jsou slepou vývojovou větví, která tu dlouho nebude. Takto nelichotivě označil příslušníky LGBT Lukáš Pollert. Napsal to na svůj Twitterový účet. S pochvalou se rozhodně nesetkal.

Vlnu nevole a pobouření měl na svědomí tweet anesteziologa a bývalého sportovce Lukáše Pollerta. Ten reagoval na právě probíhající Prague Pride. S kritikou nešetřil a nutno dodat, že jeho výroky jsou vskutku kontroverzní.

„Nebojme se LGBT a buďme na ně milosrdní. Vždyť je to slepá vývojová větev, dlouho tu nebudou a navíc zachraňují planetu od přemnožení primátů,“ napsal na Twitter. Tím však rozdmýchal vlnu nevole všech diskutujících. A dokonce se ozvali i politici a celebrity.

Homofobní tweet na sebe velmi upozornil. Proti Pollertově tweetu se ohradil například Miloslav Kalousek

Pollertův výrok okomentoval i Domink Hašek:

V komentářích pod tweetem se víc a víc hromadí nesouhlasné komentáře a názory. Je tedy jasné, že tohle, Pollert, jednoduše přepísknul.

„Když už chcete do toho tahat evoluci, tak z pohledu sobeckého genu jsou takoví lidé nedílnou součástí evoluce lidstva, protože se mohou starat o děti, které zůstaly opuštěné. Adopce homosexuály je tedy završení evolučního plánu. Ale chápu, to vám nezíská jednoduchá srdíčka,“ napsal také advokát Petr Němec.