Ve Francii mají jasno. Raději Covid, než vakcínu! Lékaři rozhodně nesouhlasí

Paříž – Ačkoliv se lékaři ve Francii snaží donutit obyvatele, aby se nechali naočkovat, mnoho z nich by raději prodělalo Covid, než si dát píchnout vakcínu. Co je k rozhodnutí vede?

O odmítání očkování ve Francii píše deník Le Figaro. Podle něj se, Francouzi, raději nechají nakazit Covidem, než aby se nechali naočkovat. Doufají, že touto cestou získají protilátky také a vakcinací už procházet nemusí.

„V nejhorším případě mě to na pár dnů upoutá na lůžko, v lepším případě nebudu mít žádné příznaky,“ uvedla pro rádio Franceinfo 20letá mladá žena. Podobně se vyjádřil pětadvacetiletý muž deníku Le Figaro. Aby se co nejdřív nakazil, odložil roušku a méně často si myje ruce. Nechce totiž čekat na podání očkovací látky několik týdnů.

Francouzské sociální sítě jsou plné podobných vyjádření. Vlna nechuti a neochoty se naočkovat zaplavila jak Twitter, tak Facebook.

Lékaři jsou z postojů Francouzů velmi znepokojeni a rozhodně je neschvalují. Rozhodnutí nenaočkovat se kritizují. Bohužel, to je tak jediné, co mohou dělat. Vážně se obávají aby se z odmítání očkování nestal jakýsi trend. V poslední době se průměrný věk pacientů nakažených Coronavirem, kteří skončili na jednotkách intenzivní péče, snížil.  Vir není dobré podceňovat. I když je obecně známo, že je nejvíce nebezpečným starším lidem, zabíjí i mladou populaci. A pokud nezabije, může na člověku zanechat ošklivé trvalé následky.