Komentátoři cupují Babiše, že před lid vysílá plukovníka. Prý tomu ale alespoň budeme rozumět!

Pondělí odpoledne obletělo internet avízo o chystaném mimořádném projevu ministra zdravotnictví Romana Prymuly. Televizní projev se má týkat aktuálního vývoje epidemie covidu-19. Političtí komentátoři nechápou, proč se projevu ujímá právě profesor a tepají za to Babiše. Jeho předstrkování Prymuly v těžkých časech je od premiéra nestatečné.

Podle serveru Českenoviny.cz projev budou od 20:05 vysílat Česká televize, Nova a Prima. Odpoledne bude jednat vláda o nových mimořádných opatřeních, která bude třeba kvůli omezení šíření nákazy přijmout. Jednat by měla i Bezpečnostní rada státu.

Komentátoři se nestačí divit. „Čtu, že Profesor Prymula vystoupí ve 20 hodin v televizi s projevem k národu“. Jsem sám, komu přijde, že je od Andreje Babiše poněkud nestatečné, že to neudělá osobně? Pokud se v posledních minutách změnilo obsazení postu premiéra, oběma se omlouvám“, reagoval na Twitteru Petr Honzejk, komentátor Hospodářských novin.

Večerní projev bude tak prvním vystoupením, kde namísto Andreje Babiše promluví k epidemii ministr zdravotnictví. V září, srpnu a březnu k národu z televizních obrazovek promluvil vždy premiér.

Pohnutky premiéra nechápal ani politolog Jiří Pehe. „S projevem k národu by prý měl vystoupit premiér, ne ministr zdravotnictví…Ano měl, ale když promluví Prymula, budeme tomu alespoň všichni rozumět“, rýpl si.

Od 1. března, kde se v zemi objevily první případy covidu-19, se koronavirem nakazilo přes 117.000 lidí, necelá polovina z nich se už uzdravila. Nejvyšší denní přírůstek zaznamenalo Česko v pátek, kdy přibylo 8615 nakažených.