Pod Ferjenčíkem se třese židle. Podle Pirátů nezvládá kampaň

Praha – U Pirátů to vře. Dva měsíce do voleb a strana čím dál tím víc a víc ztrácí své voliče. Podle vedení za to může špatná propagace strany a kampaň, kterou vede Mikuláš Ferjenčík. Tomu hrozí odvolání.

Pirátům se nevede dobře. Dokonce je to tak moc špatné, že ztrácí voliče. Ve středu se na Pirátském fóru objevil názor, jestli by nebylo dobré odvolat Mikuláše Ferjenšíka, který kampaň evidentně nezvládá. Pirátské kampani se kde kdo směje a vysmívá.

„Vzhledem k tomu, že v dosavadní „vydařené“ kampani dochází k nulové sebereflexi a směje se nám už kdekdo, ať jde o amatéry či odborníky na marketing, voliče Pirátů či voliče kohokoliv jiného, rád bych tímto vyvolal jednání o odvolání Mikuláše Ferjenčíka z pozice vedoucího mediálního odboru,“ Napsal na diskuzní fórum Adam Jaroš, který je šéfem zastupitelského klubu Piráti a nezávislí pro Prahu 4.

„Kromě kvalitativních dat (aka sociální sítě se nám smějí) máme již i kvantitativní (klesáme v průzkumech). Můžeme se klidně rozbrečet, jak jede dezinfo scéna a nikdo nás nemá rád, nebo se můžeme taky chytit za nos a třeba s tou kampaní ještě něco udělat,“ dodal ještě.

Ke kritice svého kolegy se později vyjádřil i sám Ferjenčik.

„Jsem na kontaktní kampani v Pardubickém kraji, tak nemohu reagovat obšírněji, takže jen velmi stručně. Dva měsíce do voleb považuju tento podnět za mimořádně nešťastný, místo změn v kampani, které jsou potřeba a které děláme, budu muset řešit vnitrostranickou komunikaci. Po volbách odpovědnost samozřejmě vyvodím, pokud nevyhrajeme, tak odstoupím,“ uvedl.

Za pranýřovaného Ferjenčíka se ihned postavil předseda strany Ivan Bartoš. Pro Idnes uvedl, že si, Mikuláše, velmi váží, a že je velmi cenným členem volebního týmu koalice. „Za jeho prací stojím a má mou podporu i ve funkci vedoucího Mediálního odboru strany.“ uvedl

Na internetu se už množí posměvné a satirické koláže, které zesměšňují pirátskou kampaň. Podle odborníků by to mohlo koalici velmi ublížit.

Mikuláš Ferjenčík odpověděl na kritiku po svém.