Fiala sundal kalhoty a vycouval z vyjádření nedůvěry vládě!

Šéf ODS Petr Fiala v týdnu uvedl, že ODS je připravená jednat a snažit se vyslovit nedůvěru vládě v reakci na tristní vývoj epidemie novým koronavirem. Fiala to zdůvodnil, že vláda a premiér jsou zodpovědní za fatální nepřipravenost vlády. Šéf ODS to ale vzápětí pěkně schytal. Prý se snaží již tak v nejisté době Českou republiku ještě více ochromit a kritici ho přirovnávali k Paroubkovi. Fiala sundal kalhoty a vycouval.

„Po naší výzvě, aby vláda po ukončení nouzového stavu požádala o důvěru ve Sněmovně, se ozvaly hlasy, že to chceme dělat jak Paroubek a položit vládu uprostřed krize. Babišova Mladá fronta mě dokonce školí z politologie“, napsal Fiala na Twitteru  a snažil se vysvětlit svůj původní záměr.

Psali jsme zde Fiala chce vyslovit nedůvěru vládě. Ovčáček: Nenávistná opozice baží po moci

„Jasně jsme ve Stanovisku předsednictva ODS řekli, že vláda má požádat o důvěru po ukončení nouzového stavu, ne že ji budeme odvolávat my a zítra. Je dnes naprosto jasné, že nouzový stav skončí až tehdy, když budou počty nakažených klesat a situace ve zdravotnických zařízeních bude stabilní, k čemu máme i kvůli mizernému výkonu této vlády hodně daleko. A trváme na tom, že v takové situaci již vláda o důvěru požádat má“, pokračoval šéf ODS na faacebooku s tím, že už není potřeba vysvětlovat fatální počiny vlády. „Ví to každý, kdo sleduje, co se tu v posledních měsících a dnech dělo. Teď musíme společně zvrátit kritický trend. To víme, a to ze všech sil děláme. Ale mávnout rukou nad tím, co se tu ze strany vlády odehrává, nelze. A neudělat nic z pozice opozice by bylo neodpovědné. Jde o hodně, o zdraví i o ekonomické přežití naší společnosti“, ustoupil náhle ze svého urgentního apelu na vyslovení nedůvěry vládě Fiala.

V roce 2009 to totiž bylo poprvé v historii Česka, kdy ve sněmovně prošel návrh na vyslovení nedůvěry vládě. Opozice vedená ČSSD v čele s Jiřím Paroubkem tak měla 101 hlasů a vládu na pátý pokus svrhla.