Magister Feri! Gratulace k titulu doprovodil jeden jízlivý komentář

zdroj Dminik Feri fcb
zdroj Dminik Feri fcb

Nejmladší poslanec v historii České republiky Dominik Feri (TOP09) dostudoval. V pátek se hrdě pochlubil na Twitteru fotografií před Právnickou fakultou UK s tím, že právě dokonal poslední státnici. Pyšnil se tak titulem Mgr. Mezi gratulanty v diskusi pod příspěvkem se našlo i pár jízlivců.  Jeden z nich se například divil, zda by to nemělo být spíše naopak, nejdřív dostudovat a pak rozhodovat o jiných.

„Poslední státnice hotová a s ní i práva. Mgr.“, pyšnil se v pátek dopoledne nejmladší poslanec na Twitteru.  Dominik Feri je český politik, od října 2017 poslanec Poslanecké sněmovny a od listopadu 2014 člen Rady statutárního města Teplice. Svým zvolením se stal v roce 2014 nejmladším radním v Česku a v roce 2017 nejmladším poslancem České republiky v historii.

„Nemělo by to normálně být obráceně? Nejdřív vystudovat, nabrat zkušenosti z praxe, a pak teprve jít rozhodovat o jiných?“, rýpnul si jízlivě jeden z uživatelů diskuze na adresu dvacetičtyřletého poslance.

Mezi gratulanty se zařadil i poslanec Václav Votava z ČSSD. „Gratuluji pane kolego“, napsal plzeňský politik.

Mladý poslanec za TOP 09 Dominik Feri je mezi politiky výrazný mimo jiné tím, jak se profiluje a jak je aktivní na sociálních sítích. Říká ale, že sítě včetně Instagramu, který je jeho nejoblíbenější a který používá nejčastěji, nejsou doménou mladé generace. Jeho instagramový profil choco_afro sleduje 344 tisíc uživatelů. Zlí jazykové tvrdí, že kdyby se ostříhal, nedostala by se Topka v posledních volbách přes 5%.  Inu, chlapec má pod čepicí

Autor: ps