Švejkovat, švejkovat. Češi neztrácejí optimismus. Internetem kolují vtipy na koronavirové opatření

zdroj tmbk
zdroj tmbk

To by nebylo, aby Česká republika nepustila svoji kreativní fantazii na špacír. V době koronavirové internetem kolují trefné vtipy reagující na opatření vyhlášené šéfem resortu zdravotnictví. Ten například přišel s omezením vnitřních akcí pro stojící lidi. Veřejnost ironicky glosuje, že sedícím lidem se vir vyhýbá. S anekdotou se vytasil i někdejší brněnský radní za hnutí Žít Brno Matěj Hollan.

Podle Hollana nad nápady vypadávajícími z ministerstva rozum stojí. „To už je normální freak show. Parta šílených vědců z Ministerstva zdravotnictví vymyslela, že když sedíš na baru, tak bez roušky, ale když si k tomu stejnému baru stoupneš, tak musíš pít pivo přes filtr“, nechápe místopředseda Žít Brno a připomíná mu to starý vtip, jak Timotěj Lysenko zkoumá blechu. „Utrhne jí nožičku a říká: „Blecho, skoč!” Blecha skočí.„Blecho, skoč!” Blecha opět skočí a tak to pokračuje dál. Pokaždé jí utrhne jednu nožičku, až jí utrhne tu poslední a říká: „Blecho, skoč!” Blecha nic. Čímž podal vědecký důkaz, že vytrhnou-li se bleše nohy, blecha neslyší“, přibližuje politik a nestačí se divit nelogičností vládního opatření.

Pozadu nezůstal ani grafik Tomáš Břínek, známý pod pseudonymem TMBK. Trefnými vtipnými komentáři dokreslil současnou aktuální situaci.

Grafik a kolážista webu reflex.cz Tomáš Břínek, známý pod pseudonymem TMBK, je bezesporu nejkontroverznějším audiovizuálním umělcem dnešní doby. Proslavil se především svými povedenými kolážemi, které každodenně vznikají jako reakce na aktuální dění.

Autor: ps