Dostal Volný „polibek smrti“? Z tandemu jej podporuje ostřílená exposlankyně ČSSD

Na facebooku vyletěly dosahy příspěvků Lubomíra Volného takovou rychlostí, že ho sama síť „raději“ na tři dny vypnula. Po dočasném zákazu se ale renegát z SPD vrací s celonárodní lízátkovou revolucí, která zákonným způsobem obchází povinnost nošení roušek a respirátorů. Pokud ještě nevíte, kdo Volného a jeho nohsleda Mariana Bojka inspiruje nápady a pomáhá mu v organizaci akcí, seznamte se s Janou Volfovou.

Bývalá poslankyně sociální demokracie platí ve světě politického marketingu za ostříleného mazáka. Ani Karel Schwarzenberg nevystřídal tolik stran a uskupení jako tato dáma. Když pomineme její polistopadové angažmá v ČSSD, najdeme ji postupně vedle Jany Bobošíkové a subjektů Suverenita a Hlavu vzhůru, vedle Víta Bárty v Úsvitu nebo vedle docenta Martina Konvičky a Bloku proti Islamizaci. Protřelá Volfová zná jak kuloáry Poslanecké sněmovny, tak stejně i Evropského parlamentu, kde působila jako asistentka. Značné sympatie k ní chová rovněž prezident republiky Miloš Zeman. Od začátku února své znalosti a organizační schopnosti propůjčuje Volnému a jako věno přivedla svou Českou Suverenitu pod jeho křídla. Skutečnost, že si Volný a Volfová tak dobře rozumí, může být způsobena i tím, že jsou oba dva  shodou okolností vystudovaní učitelé.

Volný představuje Volfovou jako svou organizátorku na demonstraci V Písku, čas 1:29

Lízátková revoluce

Problémový poslanec, který od úterý bude sedět v plexisklové kleci sněmovní lavice, se potřeboval o víkendu provětrat a přesunul se zase na chvilku do offline světa. V Moravskoslezském (svém) kraji spustil lízátkovou revoluci. Není známo, kdo tento nápad z dua politiků vymyslel, ale z interních zdrojů víme, že právě Jana Volfová má pro tuto dětskou cukrovinku slabost. Konzumací lízátka lze totiž legální cestou obejít vládní nařízení o nošení roušek a respirátorů, neboť se nejedná o cigaretu, ale o potravinu.

Je prokletá?

Jana Volfová se už hezkých pár let snaží vrátit na politické výsluní a nutno dodat, že se jí to nedaří. Když to vezmeme popořadě: Nepodařilo se instalovat Janu Bobošíkovou na Hrad coby prezidentku, nezdařilo se Suverenitu dostat do Sněmovny, uskupení Hlavu vzhůru se v komunálních volbách nepodařilo dobít radnice. Nepodařilo se ale ani dokončit s Blokem proti Islamizaci převrat v Úsvitu. Navíc po legendárním „pivním“ konci docenta Konvičky a Petra Hampla je Tomio Okamura naprosto etablovanou silou. Můžeme se tedy ptát, zda Lubomír Volný vsadil fúzí na dobrého koně, nebo zda nastavil tvář „polibku smrti“. Na výsledek si musíme počkat do října, kdy se konají sněmovní volby.