Chcete mě? Okamura dostal nabídku k adopci od ústeckého politika. Ten žije s exotickým přítelem

Tomio Okamura opět zabodoval. Na jeho názor ohledně stejnopohlavního manželství začali reagovat politici ve velkém. Poslanecká debata na téma manželství stejnopohlavních párů v něm vyvolala takový odpor, až se ve svém projevu neudržel a přiznal se k tomu, že by sám raději skočil z okna, než aby se nechal adoptovat od stejnopohlavního páru. 

„A můžu vám říci, že kdyby mě jako malého kluka, který se nemůže bránit a nikdo neposlouchá jeho názor, adoptoval stejnopohlavní pár, tak radši skočím z okna,“ komentoval ve sněmovně Okamura svůj názor na adopci dětí stejnopohlavním párem. Tímto si ale protiřečil a stačila jen chvilka, než začal kolovat jeho status z roku 2013, kde tvrdí přesný opak. 

Nevěřím, že je pitomec

Reakce na Okamurův názor a drsné výrazy byly vesměs kritické. Ústecký politik Martin Hausenblas, žijící v stejnopohlavním páru s exotickým přítelem s dominikánské republiky, se nenechal slovy urazit a reagoval ve vtipu s tím, že by s přítelem Okamuru rádi adoptovali. Přednes ve sněmovně ale vnímal spíše jako politický tah. „Tomio je ze tří bratrů a oba jsou výjimečné osobnosti, takže nevěřím, že je Tomio pitomec. Ale nabízí se otázka, že pokud to dělá pro voliče, tak je to pokrytec. Pokud tomu opravdu věří, tak je pitomec. Já si osobně myslím, že je spíš pokrytec,“ komentuje Martin Hausenblas.

Nad tím, zda byl Okamurův výrok jen politickým hnutím můžeme pouze spekulovat. Příznivci i odpůrci se pod jeho příspěvkem na Facebookových hojně vyjadřovali a někteří s jeho názory souhlasili. „Přesně ti, kteří v tomto případě jdou proti názory Tomio Okamura – SPD, jsou ti zdegenerovaní,“ píše jeden z příznivců. 

Nestihne se?

První čtení Občanského zákoníku, které řeší stejnopohlavní manželství prošlo minulý týden Sněmovnou, ovšem nikoli ve zrychleném řízení. Nyní jsou na řadě výbory, kde se dá očekávat rovněž bouřlivá debata. V tuto chvíli je nicméně nepravděpodobné, aby se stihl zákon projednat ještě v tomto volebním období a dost možná tzv. spadne pod stůl.