České tenistky v Tokiu slaví úspěch. Tři jsou v semifinále a budou bojovat o medaile

České tenistky v Tokiu slaví úspěch. Tři jsou v semifinále a budou bojovat o medaile

Českým tenistkám se v Tokiu nevídaně daří. Nejlépe má k medaili nakročeno Markéta Vondroušová, které se povedlo doslova rozdrtit místní tenisovou hvězdu Naomi Osákaovou.

Českou tenistku se nepovedlo skolit ani Španělce Paule Bodasaové, která s ní zápas raději vzdala. Vondroušová se v semifinále utká s turnajovou čtyřkou Elinou Svitolinovou z Ukrajiny. Krejčíkovou se Siniakovou čeká ruská dvojice Jelena Vesninová, Veronika Kuděrmětovová, s nimiž prohrály ze čtyř nevyužitých mečbolů letos ve čtvrtfinále Wimbledonu.

Krejčíková a Siniaková si o medaile zahrají také

Krejčíková a Siniaková přišly o první set poté, co druhá jmenovaná neudržela servis ve čtvrté hře. Češky se dlouho nemohly prosadit při podání Australanek a povedlo se jim to v nejlepší možný moment. První brejkbol utkání si vybojovaly za stavu 5:4 ve druhém setu při podání Bartyové a po prohozu Krejčíkové sadu uzavřely.

V super tie-breaku si Češky vybojovaly náskok 8:4. Soupeřky snížily na 8:7, ale o dva míče později po nepřesném úderu Sandersové se Krejčíková a Siniaková radostně objaly.

Zdroj: Sport.cz