Budeme rozvolňovat. Další Lockdown na podzim nečekejte, sdělil novinářům Andrej Babiš

Budeme rozvolňovat. Další Lockdown na podzim nečekejte, sdělil novinářům Andrej Babiš

Dle vyjádření premiéra Andreje Babiše by další Lockdown neměl přijít. Pokud vše půjde tak jak má, mohli bychom se, dle jeho slov, co možná nejdříve vrátit do normálního života.

Andrej Babiš ve svém proslovu k novinářům dále poděkoval všem občanům, kteří se nechali naočkovat

„Děkuji všem, kteří se očkují. Máme asi 61 procent dospělé populace, která je očkována. To je klíč k tomu, abychom byli úplně svobodní,“ uvedl.

Dále konstatoval, že už nemáme téměř žádná omezení a pokud vše půjde tak jak má a lidé se proočkují, budeme se moci opět vrátit do normálního života.

Na otázku novinářů, jestli si myslí, že by měl na podzim znovu přijít tvrdý Lockdown, razantně odpověděl, že ne. Očkování, dle Babiše, funguje na výbornou. Otevírají se stále nová očkovací centra a lze se již naočkovat i bez registrace. Právě v očkování vidí premiér velkou šanci se z Covidové pasti dostat. Sám si nechal píchnout první dávku vakcíny v přímém přenosu, aby podpořil lidi ve vakcinaci.

Před rokem mluvil podobně

Přesně před rokem Babiš mluvil velmi podobně. „Neměli bychom se nechat strašit. „Je to lokální infekce, jsme na to připraveni,“ pronesl tenkrát k opozici. Druhá vlna udeřila na Česko velkou silou a vyšvihla ho do první příčky s počtem nejvíce nakažených. Na prvním místě jsme vévodili opravdu dlouho. Jestli se, premiér, ve svých plánech znovu sekne, ukáže až čas.