Gottova autobiografie u čtenářů boduje. Pár dní po vydání se stala Bestsellerem

Gottova autobiografie u čtenářů boduje. Pár dní po vydání se stala Bestsellerem

Není to tak dlouho, co se na pultech knihkupectví objevila nová biografie Karla Gotta Má cesta za štěstím a okamžitě zaznamenala obrovský zájem u čtenářů. Kniha vyšla v den nedožitých Gottových 82 narozenin.

Autobiografie vyšla v počtu 30 000 výtisků, které se na pultech knihkupectví příliš dlouho neohřály. Vše bylo vyprodáno během pár dní. Dotisky se budou, dle slov distributora, v knihkupečtí objevovat 21. července a další je budou velmi brzy následovat.

V úvodu knihy je napsaný prolog, který sepsal sám Karel Gott. Úvod knihy napsal v roce 2019, kdy už zápasil s ošklivou nemocí. Po jeho smrti ji dokončila vdova Ivana, které se dostaly do rukou mnoho zatím neuveřejněných fotografií a dokumentů, zachycující manželův život.

Čtenáře a fanoušky Gotty neodradila ani poměrně vysoká cena, za kterou je kniha nabízena. V knihkupectví ji lze pořídit za 1229 Kč. To jen dokazuje, jak moc byl pro své fanoušky Karel Gott důležitý. Běžná cena tištěných knih se totiž v ČR pohybuje okolo 275 kč.

Gott ve své knize hovoří o svém životě, cestě ke slávě, rodině a rodičích, dcerách a o malování, kterému se věnoval po celý svůj život.

Má cesta za štěstím dostala docela dobré recenze i od kritiků. I když ji pár z nich označilo za “pomník.“

Karel Gott zemřel 1. října 2019. Za jeho skonem stála leukémie. V den jeho smrti byl v celé ČR vyhlášen státní smutek a rozloučit se s oblíbeným zpěvákem přišlo as 49 000 lidí. A to nejenom z Česka