Bude uznávaný hematolog Blatný ministrem? Na Twitteru už je hafo „fejkových“ účtů!

Neuběhly ani dva měsíce a můžeme být svědky další rošády na ministerstvu zdravotnictví. Zdá se, že Roman Prymula má svého nástupce. Kandidáta na šéfa klíčového resortu přijme v Lánech prezident Miloš Zeman a po schůzce se uvidí, zda uznávaný odborník, který působí ve funkci náměstka Fakultní nemocnice Brno, usedne do křesla ministra.  Premiér Babiš ovšem mlží a zatím oficiálně nezveřejnil jméno možného nástupce.  Mluvčí brněnské nemocnice iDNES.cz zase řekla, že na informace o programu Jana Blatného je embargo. Vedle toho zmatení jsou i samotní novináři. Na twitteru se objevilo totiž hned několik „fejkových“ účtů.

Padesátiletý lékař Blatný má podle všeho ve vládě nahradit Romana Prymulu, který se na ministerstvu dlouho neohřál, ve funkci skončil totiž po sedmatřiceti dnech. „Je to velmi kvalitní kandidát. Hlavně je to lékař, který má velké zkušenosti ze zahraničí,“ řekl pozitivní slova na adresu Blatného Babiš.

Šéf hnutí ANO v pátek epidemiologa vyzval k odchodu a žádost o jeho odvolání již také předal prezidentovi Zemanovi. Profesor Prymula tak zaplatil za osudovou chybu, když se potkal s předsedou poslaneckého klubu hnutí ANO  Jaroslavem Faltýnkem v pražské restauraci na Vyšehradě v nočních hodinách, a to i přes vládní zákazy.

Na Twitteru již nyní řádí několik účtů „Jan Blatný“

Veřejnost v karanténě má asi o poznání více volného času a má tak prostor se věnovat výrazně nepodstatným záležitostem. Nový ministr nebyl ještě uveden do funkce a na sociálních sítích je už řada jeho fejkových účtů. Jeden z nich se tváří jako oficiální, jeho pravost ovšem není ověřena. Spíše naznačuje na další nepravý účet, neboť Jan Blatný se v něm tituluje jako ministr, kterým oficiálně ještě není.

„Tak už tady máme za Prymulu hned čtyři ministry zdravotnictví jménem Jan Blatný. Trochu mě znejisťuje to, že i ten, co vypadá jedinej nefejkovej @blatny_jan, už užívá titul ministr. Ale slibuje nás jako @profesorPrymula přehledně bombardovat na twitteru!“, rekapituluje na Twitteru Marek Pokorný, redaktor HN. I pro redakci VH byl Twitterový účet v první chvíli matoucí.

Jan Blatný je dětský hematolog, zaměřuje se na léčbu dětí s touto poruchou srážlivosti krve. Je přednostou oddělení dětské hematologie a biochemie a zdravotnickým náměstkem pro pracoviště Dětská nemocnice Fakultní nemocnice v Brně.