Psal si Prymula TV projev sám? Novináři našli „skutečného“ autora ve vlastnostech dokumentu

Úterní projev ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) vyvolal velké ovace.  Chválí ho příznivci i kritici. Jenže ve čtvrtek se ovšem začalo spekulovat o jeho autorství. Do médií se totiž dostala informace, že ve vlastnostech dokumentu s přepisem projevu je uveden právě Babišův PR guru Marek Prchal. Ten odmítá, že by byl autorem projevu.

Projev novopečeného ministra sledovaly tři miliony diváků. Roman Prymula v něm vyzval občany ke společnému boji s koronavirem. Jeho projev byl následně oslavován ze všech stran, nejen ze strany voličů a sympatizantů hnutí ANO.

„Všechny drobnosti nechám stranou, Roman Prymula měl dobrý, srozumitelný a důležitý projev,“ napsal například na twitteru šéfredaktor týdeníku Respekt Erik Tabery. Společně s komplimenty se rozjely spekulace o tom, kdo je skutečným autorem projevu. Diskutující reagující na příspěvek redaktora měl však od samotného počátku jasno. „Souhlasím! Prchal to super napsal a Prymula dobře přečetl“, přitakával.

Dokument s přepisem Prymulova předtočeného proslovu byl ještě před odvysíláním odeslán do redakcí. V metadatech je v kolonce autorautor posledních úprav uloženo přímo jméno Marek Prchal. Ten je předním mužem marketingové komunikace hnutí ANO.

On sám autorství popírá. „Já nejsem autor,“ reagoval pro server iROZHLAS.cz úsečně Prchal a neuměl vysvětlit, proč je uveden ve vlastnostech dokumentu. „Podle mě je to projev pana Prymuly,“ řekl dále.

Podle serveru iROZHLAS.cz se Prymula k tématu nevyjádřil. Odpověď redakce nedostala ani od tiskového mluvčího resortu.