Babišův cupcake rozvášnil společnost. Ovčáček hájil premiéra před Pospíšilem

Člověk by nevěřil, co dokáže vyvolat jedna zdánlivě nevinná fotka vábně vyhlížejícího dortíku se smajlíkem. Na premiérově oficiálním účtu na Facebooku se v pondělí večer objevil obrázek mrkvového cupcaku, u které premiér sdílel svoji polohu, tedy Úřad vlády. Okamžitě se ale strhla lavina reakcí. Veřejnost ho výrazně odsoudila. Rýpnul si i europoslanec Jiří Pospíšil. Babiše se ale zastal Jiří Ovčáček. 

Premiér se sdílením sladkostí u národa moc nepochodil. Pod příspěvek ho lidé výrazně odsoudili. “Tady polovina lidí nebude mít po vašich opatření ani na chleba a vy si fotíte cupcake. Je mi z Vás na blití”, napsala například uživatelka Pája Slavková. Další uživatel fotku považoval za zoufalství. „Zoufalství! Má řešit věci státu a zatím fotí každou píčovinu!”, napsal tvrdě. Někdo dokonce ironicky okomentoval způsob Babišovo rétoriky. „Vidíte! Už umíte použít podmět a přívlastek! Ještě tak půl roku a zvládnete sestavit celou smysluplnou větu”, píše další kritik.

Občané, ale nebyli jediní, kterým Babišovo příspěvek hnul žlučí.  Rýpavého komentáře premiéra neuštědřil ani europoslanec Jiří Pospíšil. „Prezident Zeman totálně rezignoval na roli morální autority lidu. A pan Babiš si fotí mrkvové cupcaky Myslím, že pravdivost Babišova předvolebního hesla: „jsme schopný národ, jen nás řídí nemehla“ by nemohla být názornější“, napsal pohoršeně Pospíšil na Twitteru.

Jenže v tom samém příspěvku se ozval i sám Jiří Ovčáček a Babiše se zastal. “Vy, který jste se nechal pyšně fotit na obří párty na Karlově mostě, budete druhé soudit? Vy byste měl jen tiše zpytovat svědomí”, vymezuje se mluvčí Hradu.

Pospíšil se totiž v červenci zúčastnil hostiny v centru Prahy na Karlově mostě. V rámci ní se zde sešli lidé u půl kilometru dlouhého prostřeného stolu.  Ze strany veřejnosti a epidemiologů se ozývala silná kritika. Nebyly totiž dodržovány hygienická pravidla.