Hamáček je covid pozitivní. Ombudsman mu popřál lehký průběh

Covid si nevybírá a čím dál hlasitě řádí ve vysokých patrech politiky. Dokonce i sám ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu se potýká na vlastní kůži s nákazou covid-19. Nakazil se prý na jednání s ministrem zemědělstvím Tomanem. Hamáček ale nezahálí a podle svých slov pracuje online.

Hamáček se nechal testovat po setkání s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem, u kterého se nákaza potvrdila v neděli. “Některé věci si musíte vyříkat fyzicky, řešili jsme budoucnost ČSSD,” vysvětloval Hamáček v pondělí v rozhovoru pro DVTV, proč se v době zpřísněných opatření museli ministři vlády osobně účastnit jednání grémia strany.

“Ano, mám bohužel také koronavirus, testy na COVID-19 potvrdily, že jsem pozitivní. Pravděpodobně jsem se nakazil na jednání s ministrem zemědělství. Jsem doma v izolaci, ale pracuji dál online, včetně jednání vlády. Prosím, dávejte na sebe pozor”, uvedl ve středu Hamáček na Twitteru. Ve stejném příspěvku na Hamáčkově facebookovém profilu mu popřál Ombudsman Stanislav Křeček lehký průběh.

Hamáčkova indispozice by neměla ohrozit ani jednání Ústředního krizového štábu, který ministr vede, uvedla to mluvčí resortu vnitra. „Na jednání štábu se nic nemění. Štáb funguje online celou dobu pomocí videokonferencí úplně stejným způsobem, jako jedná třeba vláda,“ řekla Právu mluvčí ministerstva vnitra Klára Dlubalová.

Psali jsme COVID obchází sněmovnou, vládou i Hradem. Roušky budou od středy všude

Šéf Ústředního krizového štábu Hamáček zůstává po potvrzení nákazy v domácí karanténě.

V domácí izolaci byli už dřív místopředsedové ČSSD a ministři Tomáš Petříček a Jana Maláčová. Koronavirem se v uplynulých týdnech nakazili také další významní čeští úředníci a politici – hlavní hygienička Jarmila Rážová, šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Pozitivně testovaná byla i poslankyně Karla Šlechtová nebo europoslanec Jiří Pospíšil.